• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

تسهیلات ۵۰۰میلیونی به سکوها و کسب‌وکارهای حوزه اقتصاد دیجیتال

تسهیلات ۵۰۰میلیونی به سکوها و کسب‌وکارهای حوزه اقتصاد دیجیتال

رئیس سازمان فناوری اطلاعات، مبلغ و شرایط دریافت وام برای کسب‌وکارها و پلتفرم‌های فعال در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال را اعلام کرد.

یک سال و نیم پس از رونمایی دولت از برنامه حمایت از سکوها و کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال، که شامل تسهیلات، معافیت‌های مالی و موارد دیگر می‌شود، سرانجام کف و سقف وامی که برای این مجموعه‌ها در نظر گرفته شده است توسط رئیس سازمان فناوری اطلاعات اعلام شد.

«مهدی مظفری» با بیان اینکه اعطای وام بر اساس تبصره ۱۸ آیین نامه «حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال» صورت می‌گیرد، اظهار داشت: این تسهیلات به دسته‌ای از کسب و کارهای حقیقی، حقوقی و صنفی تعلق می‌گیرد که دارای حداقل سه ماه سابقه فعالیت در زمینه فروش کالا یا ارائه خدمات بر روی سکوهای مشمول هستند. به گفته وی، این سکوها شامل : ایتا، روبیکا، سروش پلاس، شیپور، کسبینو، آی گپ و بله می‌شود.

وی با اشاره به وجود دسته‌بندی در این تسهیلات افزود: سقف این تسهیلات مبلغ پنج میلیارد ریال برای کسب‌وکارهای حقوقی، سه میلیارد ریال برای کسب‌وکارهای صنفی و ۲ میلیارد ریال برای کسب و کارهای حقیقی است. نرخ سود آن ۱۵/۳۳ درصد، دارای شش ماه تا یک سال تنفس و بازپرداخت سه ساله است.

محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات، با انتشار یک پست در شبکه‌ی اجتماعی ویراستی این موضوع را اطلاع‌رسانی و درباره آن توضیحاتی را ارائه کرده است:

با توجه به آیین‌نامه‌ی «حمایت از سکوها و کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال» اعطای وام به کسب‌وکارهای حقیقی، حقوقی و صنفی فعال روی سکوهای داخلی مشمول، انجام می‌شود. 

خوانساری همچنین اظهار امیدواری کرده است که این اقدام، زمینه‌ساز دریافت خدمات مورد نیاز مردم بر بستر سکوهای داخلی و افزایش رضایتمندی آن‌ها شود.

متقاضیان برای دریافت این تسهیلات می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۶۴۹ به نشانی https://۱۶۴۹.ir، «شیوه‌نامه اعطای تسهیلات به کسب‌وکارهای حوزه اقتصاد دیجیتال» را مطالعه کنند. پس از ارسال فرم، بارگذاری مدارک و انجام ارزیابی اولیه توسط کارشناسان، درخواست به ادارات کل ارتباطات استانی موردنظر ارسال می‌شود و پس از مشخص شدن نتیجه نهایی، به بانک عامل جهت پرداخت، ارسال خواهد شد.

کوتاه‌شدن زمان بررسی، اجرا و تصویب این وام نسبت به دوره‌های گذشته، اصلی‌ترین مزیت آن نسبت به دوره‌های گذشته است. به‌طوری‌که پیش‌ازاین، ۲ ماه الی ۷۵ روز زمان لازم بود تا وام تصویب شده به بانک عامل برسد. اما در شرایط کنونی، این زمان حداکثر به یک ماه کاهش یافته است.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *