• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

آلفانوا اولین پلتفرم متاورس ایرانی بزودی رونمایی می شود

آلفانوا اولین پلتفرم متاورس ایرانی بزودی رونمایی می شود
 

اولین پلتفرم متاورس ایرانی با نام «آلفانوا» چهارم مردادماه ۱۴۰۳ و در جریان همایش «کاربرد متاورس در ارتباطات» رونمایی خواهد شد.

«انجمن روابط‌عمومی ایران»، «مؤسسه تکنولوژیک آکام» و «اداره کل روابط‌عمومی جهاد دانشگاهی» با همکاری یکدیگر، چهارم مردادماه ۱۴۰۳ همایشی با عنوان «کاربرد متاورس در ارتباطات» برگزار می‌کنند. می‌توان هم به‌صورت حضوری هم‌ در فضای متاورس در این رویداد حضور یافت. این رویداد فرصتی برای علاقه‌مندان به این حوزه فراهم می‌کند تا با تأثیرات و کاربردهای متاورس در عرصه ارتباطات آشنا شوند.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این همایش رونمایی از اولین پلتفرم متاورس ایرانی با نام آلفانوا است. این پلتفرم که نسل جدیدی از وب ارائه می‌دهد، امکان برگزاری رویدادهای مختلف مانند نمایشگاه، همایش، جشنواره، جلسات کاری، رویدادهای رسانه‌ای و فعالیت‌های اطلاع‌رسانی را به‌صورت سه‌بعدی، آواتاری و تعاملی فراهم می‌کند. مؤسسه تکنولوژیک آکام توسعه‌دهنده این پلتفرم متاورس بوده است.

به گفته «هادی چلویی»،‌ مدیرعامل آکام، چهار سال است پلتفرم آلفانوا درحال توسعه بوده و قرار است یکی از منحصربه‌فرد‌ترین پلتفرم‌های این حوزه در سطح جهانی باشد. چلویی می‌گوید در آلفانوا به احترام دولت‌ها و واحدهای ارزی،‌ خبری از واحد ارزی درون‌برنامه‌ای نیست. همچنین آلفانوا اولین متاورسی است که مانع فروش زمین می‌شود.

«آلفانوا اولین پلتفرم متاورس در جهان است که از فروش زمین ممانعت می‌کند. چراکه برای تمام زمین‌های موجود در این متاورس برنامه‌ای داریم.»

بنا بر سخنان «دکتر حمید ضیایی‌پرور»، مدیر ارتباطات آکام و یکی از سخنرانان همایش پیش‌ رو، این پلتفرم متاورس به‌صورتی توسعه یافته است که با اینترنت ایران سازگار باشد و اگر سرعت کاربران بالای ۱۰ مگابیت‌برثانیه باشد، می‌توانند روان و بدون لگ از این پلتفرم استفاده کنند. علاوه‌براین، آلفانوا با تمام دستگاه‌ها، مانند موبایل، تبلت و گوشی هوشمند سازگار است.

در ابتدای عرضه،‌ تمرکز اصلی پلتفرم آلفانوا روی برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌ها به‌صورت مجازی خواهد بود؛ برای شرکت در همایش «کاربرد متاورس در ارتباطات» هم صد تا بلیت متاورسی فروخته شده تا علاقه‌مندان با حضور در این همایش بتوانند این فناوری را آزمایش کنند. البته طبق ادعاهای چلویی، آکام برنامه‌های بسیار گسترده‌تری برای آینده آلفانوا دارد.

«برگزاری همایش‌ها در آلفانوا منجر به کاهش ترافیک و هزینه‌ها همچنین افزایش دسترسی افراد به‌صورت بین‌المللی می‌شود. همچنین به کمک حضور کارمندهای هوش مصنوعی در این همایش‌ها، بازدیدکنندگان می‌توانند ۲۴ ساعته اطلاعات موردنیازشان را دریافت کنند. امکان اشتراک‌گذاری هم‌زمان صفحه از طریق تمام افراد هم وجود خواهد داشت.»

«ما برای متاورس آلفانوا فیزیک طراحی کرده‌ایم تا حس تعامل واقعی را به کاربر منتقل کنیم. آلفانوا توانایی‌هایی دارد که به کمک شبیه‌سازی می‌تواند به ورزشکارها هم کمک کند. با این پلتفرم متاورس می‌توانیم به جهانی کامل و چندجانبه دسترسی داشته باشیم.»

همایش «کاربرد متاورس در ارتباطات» فرصتی برای فعالین حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی است تا با این فناوری نوین آشنا شده و از کاربردهای عملی آن در حوزه تخصصی خود بهره‌مند شوند. در این همایش، راهکارهای لازم برای حضور مؤثر در فضای متاورس به علاقه‌مندان ارائه خواهد شد.

این مطالب را هم بخوانید:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، چاپ و بسته بندی است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *