• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

بخش زیادی از اطلاعات محرمانه شرکت AMD هک شد

بخش زیادی از اطلاعات محرمانه شرکت AMD هک شد
 

به تازگی در یک انجمن آنلاین هکرها، داده‌هایی به اشتراک گذاشته شده که ظاهراً از AMD دزدیده شده و شامل اطلاعات کارکنان آن، اسناد مالی و اطلاعات محرمانه شرکت است. حالا AMD اعلام کرده درحال بررسی این موضوع است که آیا واقعاً مورد حمله سایبری قرار گرفته یا خیر.

AMD در بیانیه خود به BleepingComputer می‌گوید:

«ما از این سازمان سایبری که ادعا می‌کند اطلاعات دزدیده‌شده AMD را در اختیار دارد، مطلعیم. درحال همکاری نزدیک با مقامات مجری قانون و شریک میزبان شخص ثالث برای بررسی ادعا و اهمیت داده‌ها هستیم.»

فروش داده‌های سرقت‌شده از AMD

عامل حمله سایبری احتمالی به A‌MD که IntelBroker نام دارد، اسکرین‌شات‌هایی را به اشتراک گذاشته که ظاهراً به اعتبارنامه‌های سرقت‌شده از AMD ارتباط دارند. اما هنوز اعلام نکرده قصد دارد این داده‌ها را با چه قیمتی بفروشد.

IntelBroker در پست خود می‌گوید:

«امروز، رخنه اطلاعاتی AMD.com را می‌فروشم. ژوئن ۲۰۲۴، AMD که شرکت محاسباتی بزرگی است، با رخنه اطلاعاتی مواجه شد. داده‌های به‌خطرافتاده شامل اطلاعات محصولات آینده AMD، برگه مشخصات، پایگاه‌های اطلاعاتی کارکنان، پایگاه داده مشتریان، فایل‌های دارایی، ROMها، کد منبع، سیستم‌عامل و امور مالی می‌شود.»

همچنین این هکر یا گروه هکری ادعا کرده است داده‌های سرقت‌شده شامل یک پایگاه داده از مشتریان می‌شود که در آن شناسه‌های کاربری، نام و نام‌خانوادگی، عملکردهای شغلی، شماره تلفن محل کار، آدرس ایمیل و وضعیت اشتغال آن‌ها آمده است.

IntelBroker با سرقت داده‌های شرکت بیمه سلامت DC Health Link در سال گذشته میلادی شناخته می‌شود که با افشای اطلاعات شخصی اعضا و کارکنان مجلس نمایندگان ایالات متحده همراه بود و منجر به برگزاری جلسه در کنگره شد. سال ۲۰۲۲ نیز AMD با حمله سایبری RansomHouse مواجه شده بود که ظاهراً موجب سرقت ۴۵۰ گیگابایت داده از این شرکت شد.

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *