• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

اپل موتور جستجوی بینگ bing را از مایکروسافت میخرد

اپل موتور جستجوی بینگ bing را از مایکروسافت میخرد

بلومبرگ چند ماه قبل گفته بود که مایکروسافت سال ۲۰۲۰ در حال مذاکره با اپل بوده تا بینگ را به آن بفروشد. حالا در پرونده‌های دادگاهی که این هفته فاش شده، جزئیات بیشتری از مذاکرات بین اپل و مایکروسافت بر سر خرید بینگ اطلاع‌رسانی شده است.

براساس گزارش CNBC، این اسناد به‌عنوان بخشی از شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده از گوگل با ادعای انحصاری این شرکت در صنعت موتور جستجو فاش شده است. در این اسناد، غول موتور جستجو استدلال کرده که رابطه بین مایکروسافت و اپل دلیلی بر این حقیقت است که گوگل در بازار جستجو واقعاً «رقیب» دارد.

دلایل عدم خرید بینگ توسط اپل

براساس پرونده‌های گوگل، مایکروسافت حداقل در هفت مورد مختلف (سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰) از اپل خواسته تا بینگ را به موتور جستجوی پیش‌فرض خود تبدیل کند. ظاهرا هر بار نیز مذاکرات آن‌ها به دلیل کیفیت جستجوی بینگ به نتیجه نرسیده است.

گوگل همچنین در این پرونده‌ها اشاره کرده است که مایکروسافت سال ۲۰۱۸ با اپل تماس گرفته تا بهبودهایی که در زمینه کیفیت جستجوی بینگ ایجاد کرده بود را به آن‌ها اعلام کند. به گفته گوگل، هدف مایکروسافت از این مذاکرات این بود که «بینگ را به اپل بفروشد یا یک سرمایه‌گذاری مشترک مربوط به آن انجام دهد.»

موتور جستجوی گوگل و بینگ

در این پرونده همچنین نظرات «ادی کیو»، رئیس خدمات اپل نیز وجود دارد:

«کیفیت موتور جستجوی مایکروسافت، سرمایه‌گذاری آن‌ها در جستجو، هیچ موضوعی قابل‌توجهی درباره آن‌ها وجود نداشت. همه‌چیز پایین‌تر از حد خود بود، بنابراین کیفیت جستجو به خودی خود خوب نبود. در مقایسه با گوگل یا کاری که خود مایکروسافت می‌توانست انجام دهد، آن‌ها در هیچ سطحی سرمایه‌گذاری نمی‌کردند. و سازمان تبلیغاتی و نحوه درآمدزایی آن‌ها نیز چندان خوب نبود.»

در حال حاضر، گوگل و اپل شراکت پرسودی دارند که از طریق آن، گوگل میلیاردها دلار به اپل پرداخت می‌کند تا به موتو جستجوی پیش‌فرض پلتفرم‌های آن تبدیل شود. تاکنون در گزارش‌های متعددی به این موضوع اشاره شده است که درآمد حاصل از معامله با گوگل، یکی از مهم‌ترین دلایلی بوده که اپل علاقه‌ای به مذاکره برای خرید بینگ نداشته است.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *