• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

ChatGPT، چت‌بات هوش مصنوعی خود را به حافظه مجهز می‌کند

ChatGPT، چت‌بات هوش مصنوعی خود را به حافظه مجهز می‌کند

صحبت‌کردن با چت‌بات‌های هوش مصنوعی کار نسبتاً سختی است، چون این ابزارها تاکنون نمی‌توانستند به خاطر بسپارند که سلایق شما چیست؛ اما حالا OpenAI سعی دارد این مشکل را برطرف کند و قابلیت حافظه را در ChatGPT ارائه دهد. درنتیجه این چت‌بات می‌تواند گفت‌وگوهایی را که در طول زمان با شما داشته است، در حافظه ذخیره کند.

براساس مطلبی که در وب‌سایت OpenAI منتشر شده است، قابلیت حافظه برای ChatGPT به دو روش کار می‌کند؛ می‌توانید از چت‌بات بخواهید که موضوع خاصی را درباره شما به خاطر بسپارد. برای مثال، می‌توانید بگویید که زبان برنامه‌نویسی موردعلاقه شما جاوا اسکریپت است، یا فرزندتان به بادام‌زمینی حساسیت دارد. علاوه‌براین،ChatGPT می‌تواند در طول زمان اطلاعاتی را که از شما دریافت می‌کند، ذخیره کند. درمجموع هدف این چت‌بات صمیمی‌ترشدن با کاربر است و از این طریق می‌تواند هوشمندتر هم عمل کند. افزون‌براین، بهتر از قبل می‌تواند به نیازهای کاربران پاسخ دهد.

ChatGPT با قابلیت حافظه حرف‌های شما را به خاطر می‌سپارد

هر GPT سفارشی هم حافظه خاص خودش را خواهد داشت. OpenAI از Books GPT به‌عنوان یک مثال نام می‌برد. این GPT با کمک قابلیت حافظه می‌تواند به‌طور خودکار به خاطر بسپارد که شما کدام کتاب‌ها را خوانده‌اید و چه ژانرهایی را بیشتر دوست دارید.

قابلیت حافظه به شیوه‌های گوناگون می‌تواند برای ChatGPT کاربردی باشد و به پیشرفت این سرویس کمک کند. از سوی دیگر، OpenAI با این استراتژی می‌تواند اطلاعات بیشتری را درباره کاربران گردآوری کند و در طول زمان پروفایلی برای شما بسازد.

ChatGPT با قابلیت حافظه حرف‌های شما را به خاطر می‌سپارد

OpenAI می‌گوید کنترل حافظه ChatGPT را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و سیستم را به‌گونه‌ای آموزش داده است تا موارد حساس مثل وضعیت سلامت شما را ثبت نکند. به‌علاوه، همیشه می‌توانید از ChatGPT بپرسید که چه چیزهایی درباره شما می‌داند و از طریق بخش Manage Memory بخشی از این اطلاعات را حذف کنید.

این شرکت از حالتی موسوم به Temporary Chat هم نام برده است که به‌نوعی یک حالت گفت‌وگوی ناشناس محسوب می‌شود. در این حالت می‌توانید با ChatGPT حرف بزنید، اما اطلاعاتی درباره شما ثبت نمی‌شود. البته امکان غیرفعال‌کردن کلی قابلیت حافظه نیز برای اکانت‌ها وجود خواهد داشت، اما این ویژگی به‌صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود و از اطلاعات آن برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

قابلیت حافظه در ChatGPT فعلاً تنها به‌صورت آزمایشی در دسترس گروه محدودی از کاربران قرار دارد.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *