• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

شکایت جنجالی از هوش مصنوعی ChatGPT

شکایت جنجالی از هوش مصنوعی ChatGPT

هدف شکایت یک گروه طرفدار حقوق بشر به نام NOYB است. این شکایت به‌دلیل اصلاح‌نشدن اطلاعات اشتباهی است که توسط دستیار هوش مصنوعی ChatGPT تولید می‌شود.

شاکی پرونده که فردی شناخته‌‌شده است، از چت جی‌‌پی‌تی در مورد تاریخ تولدش سؤال کرده است، اما این دستیار هوش مصنوعی به‌جای اعلامِ در دسترس نبودن اطلاعات لازم، بارها اطلاعات اشتباه ارائه کرد.

NOYB می‌گوید OpenAI درخواست شاکی برای اصلاح یا حذف داده‌ها را رد کرده و مدعی شده است که امکان اصلاح اطلاعات وجود ندارد. OpenAI همچنین از افشای هر گونه اطلاعات در مورد داده‌های پردازش‌‌شده، منابع و دریافت‌کنندگان آن خودداری کرده است

NOYB اعلام کرده که شکایتی را به مقامات مسئول حفظ حریم خصوصی در اتریش ارائه کرده و از آن‌ها خواسته است تا فرایند پردازش داده توسط OpenAI و اقدامات انجام‌‌شده برای اطمینان از صحت داده‌های شخصی پردازش‌‌شده توسط مدل‌های زبان بزرگ این شرکت را مورد بررسی قرار دهند.

وکیل NOYB در بیانیه‌ای گفت: «کاملاً واضح است که شرکت‌ها در حال حاضر قادر نیستند چت‌بات‌هایی مانند چت‌ جی‌پی‌تی را با قوانین اتحادیه‌ی اروپا در زمینه‌ی پردازش داده‌های افراد مطابقت دهند.» او در ادامه گفت: «اگر یک سیستم نتواند نتایج دقیق و شفافی تولید کند، نمی‌توان از آن برای تولید داده در مورد افراد استفاده کرد. این فناوری باید مطابق با الزامات قانونی باشد، نه برعکس.»

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *