• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

گوگل از طریق خطوط فیبر نوری افریقا را به استرالیا متصل می کند

گوگل از طریق خطوط فیبر نوری افریقا را به استرالیا متصل می کند

گوگل در حال ساخت اولین کابل فیبر نوری زیردریایی است که مستقیما آفریقا و استرالیا را به یکدیگر متصل می‌کند. هدف از این پروژه افزایش دسترسی در یکی از محروم‌ترین مناطق جهان از لحاظ اتصال به اینترنت است.

به گزارش بلومبرگ، پروژه این کابل زیردریایی که Umoja نام گرفته دنباله رو پروژه کابلی دیگری به نام Equiano است که آفریقا را به اروپا متصل می‌کند. این خط جدید از کنیا آغاز شده و با عبور از اوگاندا، رواندا، کنگو، زامبیا، زیمباوه و آفریقای جنوبی از اقیانوس به استرالیا می‌رود.

زیرساخت جدیدی که گوگل در حال ساخت آن است پوشش اینترنت در آفریقا را تقویت می‌کند. در سال جاری پوشش اینترنت این قاره به دلیل آسیب به کابل‌های اتصال با مشکلاتی مواجه شد. به دلیل محدودیت اتصال‌های زیردریایی آفریقا، تغییر مسیر انتقال ترافیک در حال حاضر به دشواری انجام می‌شود.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و ویلیام روتو، رئیس جمهور کنیا، این هفته در واشنگتن با یکدیگر دیدار می‌کنند. قاره آفریقا یکی از میدان‌های اصلی رقابت قدرت‌های جهانی از جمله آمریکا، چین و روسیه به حساب می‌آید که هرکدام برای نفوذ بیشتر از لحاظ فناوری و اتصال تلاش می‌کنند.

شرکت مایکروسافت نیز به تازگی با همکاری شرکت اماراتی G42 از سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری برای ساخت دیتاسنتری خبر داد که انرژی خود را از گرمایش زمین تامین می‌کند. بخشی از این پروژه چند ساله به افزایش ظرفیت رایانش ابری در آفریقا اختصاص می‌یابد.

مگ وایتمن، سفیر آمریکا به کنیا، می‌گوید: «دسترسی به جدیدترین‌ فناوری‌ها، با حمایت زیرساخت دیجیتالی معتبر و مطمئن،‌ برای گسترش فرصت‌های اقتصادی اهمیت حیاتی دارد. این لحظه معناداری برای مسیر تحول دیجیتال کنیا است.»

مسیر Umoja با همکاری شرکت Liquid Technologies مشخص شده تا مسیری قابل توسعه در آفریقا ایجاد شود و نقاط دسترسی دیگری را برای دیگر کشور‌ها فراهم کند تا از این شبکه بهره‌مند شوند.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *