• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

یاهو با استفاده از فناوری هوش مصنوعی بخش خبری خود را توسعه می دهد

یاهو با استفاده از فناوری هوش مصنوعی بخش خبری خود را توسعه می دهد

به‌نوشته‌ی ورج، یاهو در حالی تصمیم گرفته است شرکت بنیان‌گذاران اینستاگرام را ازآنِ خود کند که بیش‌ از یک سال از راه‌اندازی آرتیفکت و حدود سه ماه از اعلام تعطیلی آن می‌گذرد. بنیان‌گذاران آرتیفکت (مایک کرایگر و کوین سیستروم، بنیان‌گذاران) آرتیفکت در ژانویه‌ی ۲۰۲۴ (دی و بهمن ۱۴۰۲) گفتند:

محصولی ساخته‌ایم که گروهی از کاربران عاشق آن هستند؛ اما به این نتیجه رسیده‌ایم که فرصت بازار آن‌قدر بزرگ نیست که بتوان این نوع سرمایه‌گذاری را توجیه کرد.

آن‌ها اعلام کردند که مهم‌ترین دلیل تعطیلی شرکتشان تمرکز بر چیزهای جدیدتر و بزرگ‌تر و بهتری است که توانایی دستیابی به میلیون‌ها کاربر را دارد.

یاهو نیوز صدها میلیون نفر بازدیدکننده دارد؛ اما برای متمایز‌شدن از سایر منابعی که خبرها را گردآوری می‌کنند، به راهکار مبتنی‌بر فناوری‌های پیشرفته مثل هوش مصنوعی احساس نیاز می‌کند. اکنون یاهو قصد دارد برای بهبود بخش خبری خود، آرتیفکت را بخرد.

هنوز مبلغ پیشنهادی یاهو برای خرید آرتیفکت را نمی‌دانیم؛ اما هر دو شرکت تأکید کردند یاهو به‌دنبال فناوری آرتیفکت است، نه تیم آن. مایک کرایگر و کوین سیستروم، بنیان‌گذاران آرتیفکت، به‌عنوان مشاوران ویژه‌ در یاهو فعالیت خواهند کرد؛ اما به این شرکت نخواهند پیوست. پنج نفر کارمند دیگر آرتیفکت یا شغل دیگری پیدا کرده‌اند یا می‌خواهند مدتی استراحت کنند.

از زمان تأسیس آرتیفکت، شرکت‌های متعددی با آن تماس گرفتند و یاهو یکی از شرکت‌های مذکور بود. کَت داونز مولدر، مدیرکل یاهو نیوز، می‌گوید که شرکتش پس‌ از خواندن نامه‌ی تعطیلی آرتیفکت تصمیم گرفت آن را بخرد.

یاهو از مدت‌ها قبل تلاش‌های زیادی روی شخصی‌سازی سیستم پیشنهاد خبر کرده است؛ اما آرتیفکت محصولی ویژه در این حوزه توسعه داده که بسیار کاربردی‌تر به‌نظر می‌رسد. آرتیفکت فناوری شخصی‌سازی محتوا و نمایش آن به کاربر را دراختیار یاهو قرار خواهد داد و یاهو نیز مخاطب موردنیاز این پلتفرم را تأمین خواهد کرد. داونز مولدر می‌گوید که ماهانه بیش از ۱۸۵ میلیون نفر به یاهو نیوز مراجعه می‌کنند.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *