• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان برای نوزادان آغاز بکار کرد

سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان برای نوزادان آغاز بکار کرد

روز دوشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه، سامانه احراز هویت دیجیتالی ایرانیان (هدا)، طرح ثبت تولد و صدور هوشمند شناسنامه نوزادان و همچنین طرح متمرکزسازی چاپ و صدور شناسنامه، با حضور وزیر کشور رونمایی شد و به بهره‌برداری رسید. با اجرای این طرح، صدور و چاپ شناسنامه نوزادان به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

این اقدام از سوی سازمان ثبت احوال کشور در راستای تحقق سازمان هوشمند، کاهش جعل گواهی‌های ولادت، کاهش هزینه‌های ناشی از چاپ گواهی‌های فیزیکی و جلوگیری از خطای کاربر در ورود اطلاعات به بهره‌برداری رسیده است

به‌منظور اجرای این سرویس برخط، بستری برای دریافت اطلاعات گواهی ولادت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد شده تا اطلاعات متولدین به‌صورت آنلاین به سازمان ثبت احوال ارسال شود.

متقاضیان می‌توانند با ورود به پنجره «سهیم» و انتخاب خدمات موردنظر و نیز واردکردن کد رهگیری اطلاعات خود، نسبت به ثبت ولادت نوزاد خود اقدام کنند. این اطلاعات به‌محض تأیید، به‌صورت هوشمند به کارتابل واحد ثبتی مربوطه ارجاع و فرایند صدور شناسنامه به نشانی متقاضی ارسال خواهد شد.

در راستای تسهیل فرایند تعیین نام، سامانه تعاملی نام در درگاه سهیم قرار گرفته است که والدین می‌توانند براساس جنسیت، دسته‌بندی‌ها، مشاهده معانی نام، ریشه نام‌ها و… به جستجو و انتخاب نام مدنظر بپردازند.

«هاشم کارگر»، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال، در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا اظهار داشت این اقدام در راستای ایجاد درگاهی مرجع به‌عنوان پنجره واحد ارائه خدمات هویتی ایرانیان درنظر گرفته شده است. کارگر ویژگی‌های مهمی ازجمله تولید آمارها و شاخص‌های جمعیتی و نفوس کشور در سطوح مختلف جغرافیایی، مدیریت نشانی اشخاص حقیقی، بهره‌برداری از سامانه تشخیص چهره و استفاده از قابلیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را در راستای این اقدام عنوان کرد.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *