• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

لابراتوار دیجیتال مارکتینگ

لابراتوار دیجیتال مارکتینگ

آنالیز و تهیه گزارشات بهینه سازی سایت و شبکه های اجتماعی یکی از الزامات هر وبمستر، مدیر سایت و یا دیجیتال مارکتوری است. با در اختیار داشتن این ابزار به راحتی به نقاط ضعف و قوت کسب و کار خود در بستر اینترنت پی برده و به راحتی می توانید برای توسعه و بهبود عملکردتان تصمیم گیری نمایید. ما در این بخش سعی کرده ایم بیشتر ابزارها و پلتفرمهای آنالیز و بهینه سازی سایت و شبکه های اجتماعی را جمع آوری نموده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ابزار آنالیز سرعت سایت

سریع لود شدن وبسایت از آیتمهای مهم در نزد گوگل و کاربران محسوب می شود. وبسایتهایی که با سرعت بیشتری لود می شوند قطعا جایگاه بهتری نیز در موتورهای جستجو کسب می کنند. معمولا  کاربران، سایتهایی که بیشتر از ۳ ثانیه لود شدنشان زمان می برد را رها می کنند و این خطر بزرگی برای یک وبسایت محسوب می شود.

موارد بسیاری مثل: خرید هاست بی کیفیت، تصاویر با حجم بالا، کدنویسی نادرست، فشرده نکردن فایلهای جاوا، سی اس اس، عدم استفاده از افزونه های کش و موارد دیگر باعث کندی بیش از حد یک وبسایت می شود. ما در این بخش تعدادی از ابزارهای تست و آنالیز سرعت سایت را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

ابزار شناسایی محتوای تکراری

وجود محتوای تکراری در هر سایتی از موارد آزار دهنده برای تمام کاربران بشمار می رود. امروزه کاربران دنبال مقالات و اخبار جدید و بروز هستند. محتوای تکراری یا Duplicate Content  نه تنها از دید کاربران قابل پذیرش نمی باشد. بلکه گوگل نیز نسبت به اینگونه محتواها حساس می باشد. از دید موتور جستجو دو نوع محتوای تکراری تعریف می شود: ۱- متن محتوا تکراری و کپی باشد ۲- آدرس Url محتوا تکراری باشد. مدیران سایت باید نسبت به این موضوع دقت بالایی داشته باشند و بطور مداوم این موضوعات را چک کنند. در زیر تعدادی از این ابزار مهم را برای راحتی وبمسترها و مدیران سایت قرار داده ایم.

ابزار شناسایی بک لینک های سایت

زمانی که سایتی به سایت شما لینک می دهد در واقع برای سایتتان ایجاد بک لینک BackLink شده است. بک لینک می تواند توسط تصویر یا متن ایجاد شود. گوگل بک لینکها را عامل مهمی در رتبه بندی سایتها قرار می دهد. هر چه سایتی که به شما لینک داده باشد دارای قدرات دامنه و جایگاه بهینه ای در گوگل باشد، در ارتقاء رتبه سایتتان تاثیر بیشتری خواهد داشت. بک لینکها به دو دسته تقسیم می شوند: بک لینک فالو follow و بک لینک nofollow. لینکهایی که به سایت شما اعتبار می دهند Dofollow می باشند. صاحبان سایتها با nofollow کردن لینک به موتور جستجو اعلام می کنند که اعتبار و ارزشی از سایت ما به صاحب لینک داده نشود. برای اینکه بصورت دقیق متوجه بک لینکهای سایتتان شوید از ابزار کتاربردی زیر استفاده نمایید.

ابزارهای آپتایم سایت

مدت زمانی که سایت شما قابل رویت برای کاربران می باشد را آپتایم می گویند. بعنوان مدیر یک فروشگاه یا سایت اینترنتی باید مرتب بر آپتایم هاستتان نظارت داشته باشید. زیرا ممکن است لحاظاتی سایت شما دان شده باشد و دقیقا در آن زمان تعداد زیادی از مشتریانتان به در بسته برخورد کنند. دان بودن سایت در زمانهای زیاد باعث ایجاد خسارتهای مالی سنگین می شود. از مهمترین خطرات پایین بودن سایت می توان به از دست دادن جایگاه سایت در گوگل و کاهش فروش فروشگاه های اینترنتی اشاره کرد. هیچگاه به میزبان هاستتان اعتماد نکنید. هر چند به شما تعهدات خاصی داده باشد. مثلا هاستینگ ایران سایت با داشتن چندین سال قدمت، چندی پیش دچار حمله سایبری شد و اطلاعات خیلی از سایتها و کسب و کارها را نابود کرد و با بی کفایتی تمام به کار خود ادامه داد. در زیر تعدای وبسایت آنلاین برای شما انتخاب کردیم که در نظارت و مانیتورینگ هاستینگ به شما کمک خواهند کرد.