• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

اخراج جمعی از کارکنان گوگل در اعتراض به امضا قرارداد ابری با اسرائیل

اخراج جمعی از کارکنان گوگل در اعتراض به امضا قرارداد ابری با اسرائیل

گوگل ۲۸ کارمند خود را که در اقدامات اعتراضی نسبت به قرارداد «پروژه نیمبوس» در دفاتر این شرکت مشارکت کرده بودند، از کار برکنار کرد.

به نقل از رویترز اخیرا شماری از کارمندان گوگل در حرکتی اعتراضی وارد دفاتر این شرکت در نیویورک و سانی‌ویل شدند و حاضر به خروج نشدند.مقامات این شرکت می‌گویند که معترضان مانع کار سایر کارمندان شدند و از دسترسی آنها به امکانات جلوگیری کردند و همین باعث شد مدیران با پلیس تماس بگیرند.

شرکت گوگل و آمازون مدتی است که قراردادی با نام «پروژه نیمبوس» به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار با دولت و ارتش اسرائیل منعقد کرده‌اند. از همان ابتدای راه‌اندازی «پروژه نیمبوس» در سال ۲۰۲۱ میلادی جمعی از کارمندان گوگل به آن اعتراض کردند.

گوگل می‌گوید پس از تکمیل بررسی‌های خود در نهایت ۲۸ نفر از کارکنان را اخراج کرده و به بررسی بیشتر ادامه می‌دهد و در صورت نیاز اقدامات بیشتری را در دستور کار قرار می‌دهد.

کارکنان گوگل طی بیانیه‌ای در وبسایت مدیوم همراهی خود با کارزار عدم ارائه فنانوری به آپارتاید، این اقدام را یک اعتراض خوانده و اعلام کردند کارکنانی که مستقیما با اتفاقات روز سه‌شنبه ارتباط نداشتند هم در بین اخراج شدگان از گوگل هستند.

کارکنان معترض می‌گویند براساس پروژه Nimbus، یک قرارداد ۱.۲ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۱ به گوگل و آمازون واگذار شده تا خدمات ابری را در اختیار دولت اسرائیل بگذارند و این پروژه از توسعه ابزارهای نظامی اسرائیل حمایت می‌کند.

گوگل در بیانیه خود اعلام کرده است که قرارداد Nimbus ارتباطی با «فعالیت بسیار حساس، محرمانه یا نظامی مربوط به سلاح‌ها یا خدمات اطلاعاتی» ندارد.

گوگل تا حد زیادی از انتشار جزئیات قرارداد خودداری کرده است. با این حال وب‌سایت «اینترسپت» در سال ۲۰۲۲ میلادی گزارش داد که اسناد آموزشی پرسنل دولت اسرائیل نشان می‌دهد که نرم‌افزاری که گوگل ارائه می‌کند، می‌تواند چهره افراد را شناسایی کند، حالات عاطفی را از روی حالات چهره اندازه‌گیری کند و اشیاء را در تصاویر ویدئویی ردیابی کند.

اعتراض کارکنان در گوگل سابقه طولانی دارد. کارکنان شرکت در سال ۲۰۱۸ طی اعتراضی موفق این شرکت را از انعقاد قرارداد با ارتش ایالات متحده برای تحلیل تصاویر پهبادی و استفاده احتمالی در جنگ‌افزار جلوگیری کردند.

اشتراک گذاری:

این مطالب را هم بخوانید:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *