• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

تلگرام برای ارائه‌ی اشتراک رایگان پریمیوم حریم خصوصی کاربران را نقض می کند

تلگرام برای ارائه‌ی اشتراک رایگان پریمیوم حریم خصوصی کاربران را نقض می کند

نسخه‌ی پریمیوم پیام‌رسان محبوب تلگرام امکانات ویژه‌ای مانند آپلود فایل‌هایی با حجم چهار گیگابایت، استیکرها و ایموجی‌های متنوع و ترجمه و تبدیل پیام‌ صوتی به پیام متنی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

تلگرام سرویس پولی پریمیوم را به‌صورت رایگان به برخی از کاربرانش ارائه می‌دهد، اما با یک پیش‌شرط مهم. این افراد باید به تلگرام اجازه دهند که از شماره‌تلفن آن‌ها برای ارسال کدهای یک‌بارمصرف ازطریق SMS استفاده کند.

به‌نوشته‌ی کانال تلگرامی Telegram Info English، تلگرام طرح جدیدی به نام Peer-To-Peer Login Program (یا P2PL) را در اندروید راه‌اندازی کرده است. این پیام‌رسان ازطریق P2PL و با بهره‌گیری از شماره‌تلفن شما، کد یک‌بارمصرف برای کاربران دیگر می‌فرستد تا بتوانند وارد حساب خود شوند.

تلگرام می‌گوید ماهانه بیش‌از ۱۵۰ پیامک کد یک‌بار‌مصرف توسط یک شماره‌تلفن ارسال می‌شود و هزینه‌ی آن‌ها برعهده‌ی صاحب شماره‌تلفن است. کاربران می‌توانند از ارسال پیامک به شماره‌های بین‌المللی صرف‌نظر کنند تا هزینه‌ی پیامک غیرمعقول نباشد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات امنیتی ارسال پیامک کد یک‌بار‌مصرف ازطریق شماره‌تلفن شما، نمایش آن به کاربران دیگر است. تلگرام می‌گوید مسئولیتی در قبال مزاحمت‌های احتمالی افراد برای یک‌دیگر قبول نمی‌کند.

اشتراک رایگان تلگرام پریمیوم می‌تواند قدم مثبتی برای تجربه‌ی قابلیت‌های ویژه‌ی این پیام‌رسان باشد؛ اما جنبه‌های منفی و نقض قوانین حریم خصوصی کاربران ازطریق P2PL یکی از بزرگ‌ترین دلایل صرف‌نظر از آن به‌شمار می‌رود.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *