• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

بلوبانک سامان قابلیت سرویس دُنگ را به خدماتش اضافه کرد

بلوبانک سامان قابلیت سرویس دُنگ را به خدماتش اضافه کرد

برای همه ما پیش می‌آید که در سفر، در دورهمی‌های بیرون از خانه و خرید جمعی هدیه، یک نفر را انتخاب کنیم که به‌جای همه حساب کند و بعد بقیه سهم خودشان را به او بپردازند. بچه‌های امروزی به آن می‌گویند کارهای «دَنگی‌ دونگی». حساب‌وکتاب کردن سهم آدم‌های شریک خرج، پیگیری پرداخت‌ها و اعلام مقدار سهم‌ها به هر نفر کار سختی است و برای همین است که می‌توان در زندگی هم روی مادرخرج حساب ویژه‌ای باز کرد.

از سوی دیگر اما خیلی وقت‌ها به‌جز کسی که به‌عنوان مادرخرج انتخاب کردیم، بقیه هم خرج‌هایی می‌کنند که محاسبات را پیچیده و زمان‌بر می‌کند.

بلو برای این چالش‌ها راهکاری ارائه داده است که می‌توان این مسئولیت را با آغوش باز پذیرفت. «دُنگ» ویژگی جدید بلو است که «پرنیا کاملیان»، یکی از مدیران محصول بلو، در مورد آن توضیح می‌دهد:

«ما همیشه بخشی از توسعه‌ محصول را براساس نیاز مشتری درنظر می‌گیریم، نقاط درد مشتری را پیدا می‌کنیم و برایش راه‌حل توسعه می‌دهیم. قبل از شروع ارائه‌ این فیچر هم پرسشنامه‌هایی طراحی کردیم و از مشتری خواستیم با پاسخ‌دادن به سؤالات آن، ما را در شفاف ‌کردن نیازش همراهی کند. ما فهمیدیم که پرداخت دنگ، حساب‌وکتاب کردن سهم و دنگ افراد در مواردی که مشارکت مالی می‌کنند، برایشان دغدغه‌ای پاسخ ‌داده‌نشده است. سختی این کار باعث می‌شود که گاهی حتی آدم‌ها برای پس‌گرفتن دنگ اقدامی نکنند.»

او می‌گوید: «امروزه نیاز آدم‌ها تنها به اپلیکیشن‌های بانکی که صرفاً تراکنش‌هایشان را آنلاین و بدون مراجعه به شعبه بانک انجام دهد، محدود نمی‌شود. ما در بلو می‌خواهیم چیزی بیشتر از یک بانک سنتی باشیم و همواره قدم‌هایمان را به همین سمت برمی‌داریم. مثلاً فکر کرده‌ایم که مشتری در بلو تجربه‌ متفاوتی از مراودات و تراکنش‌های مالی با دیگر افراد داشته باشد.

در این سرویس کسی که خرج کرده و اصطلاحاً مادرخرج است یا فردی که در این خرج شریک باشد، می‌تواند از بین تراکنش‌هایش در بلو، تراکنشی را اضافه و افرادی را به آن اضافه کند، یا اساساً گروهی بسازد و افراد را به آن دعوت کند، سهمشان را مشخص نماید تا هر فرد سهم خودش را پرداخت کند.

درواقع دیگر لازم نیست به دیگران پیام بدهید،‌ در پیام‌رسان‌ها گروه ایجاد کنید، شماره کارت بفرستید، پیگیری کنید و… . همین که برای افراد تراکنش مشخص کرده باشید کافی است؛ هرکس با انجام تراکنش مخصوص به خودش دنگش را می‌پردازد و قابل مشاهده و پیگیری است. البته این امکان وجود دارد که به‌شکل دستی هم تراکنشی را به تراکنش‌های گروهی که زده‌اید، اضافه کرده و برایش عنوانی تعریف کنید.»

روش استفاده از سرویس دنگ بلو بانک

  • روی دکمه «دُنگ» بزنید.
  • یک گروه ایجاد کنید.
  • یک یا چند نفر مادرخرج می‌توانند خرجی که کرده‌اند را مشخص کنند و سهم هر شخص را به او اختصاص دهند.
  • این قابلیت وجود دارد که شخصی غیر از مادرخرج گروه را ایجاد کند و سپس مادرخرج را مشخص کند.
    بعد از ساخته‌شدن گروه، با استفاده از مخاطبین یا با استفاده از لینک دعوت افرادی که مدنظر دارید را اضافه کنید.
  • نکته‌ مهم این است که همه افراد باید در بلو حساب داشته باشند. برای استفاده از امکان دنگ بلو، نیازی به کارت فیزیکی نیست و فقط داشتن یک حساب بلو کافی است. برای همین حتی اگر کسی هنوز حساب بلو ندارد، می‌تواند ظرف کمتر از یک ربع در بلو حساب باز کند و از این امکان بهره ببرد.
  • در پایان، وقتی همه دنگ‌ها پرداخت شد و دیگر طلب و بدهی از کسی وجود نداشت، می‌توان گروه را بست و یا آن را ترک کرد.
اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *