• پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن تماس: 09339235906

دیجیتال مارکتینگ صادراتی

دیجیتال مارکتینگ صادراتی

با پیشرفت تکنولوژی، را­هکارهای بازاریابی نیز تغییر کرد. دیجیتال مارکتینگ صادراتی از جمله پیشرفت­های خوب در زمینه کسب و کار اینترنتی محسوب می‌شود. این عبارت از سه بخش با سه معنای مفهومی ترکیبی ساخته شده است. دیجیتال مربوط به دنیای اینترنتی می‌شود که امروزه میان مردم گسترش چشم­‌گیری پیدا کرده است. به گونه­ ای که کسب و کارهای زیادی نیز با کمک اینترنت کارکرد بهتری پیدا کرده­اند. مارکتینگ به معنای بازاریابی، به خرید و فروش کالاهای مورد نیاز اشاره دارد. این عمل امروزه به هر دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌شود. دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی اینترنتی است که شرکت­ها و کارآفرینان به خوبی با آن آشنا هستند. کسب درآمد برای این افراد به صورت گسترده­ای از این راه به دست می­آید. به عبارتی بازاریابی اینترنتی نقطه شروع پیشرفت برای کارآفرینان و فروشندگان بزرگ بوده است. اما بخش صادراتی چه کمکی به مارکتینگ و کسب ­و ­کار اینترنتی کرده است؟

با گسترش کار­های اینترنتی، خرید و فروش در ابعاد بزرگ­ تری ادامه یافت. صادرات یکی از این ابعاد بود. بازاریابی صادراتی با کمک دنیای دیجیتال باعث شد مسیر کسب و کار گسترش یابد. دیجیتال مارکتینگ صادراتی، از جمله اقدامات بزرگ در دنیای کسب و کار بوده است. با این کار مسیر پیشرفت از طریق موتور­های جستجوگر گوگل، ایمیل و سایت­ها فراهم شد. به عبارتی بازاریابی اینترنتی به کمک صاحبان شرکت­های بزرگ آمد تا قدرت آن­ها را در خرید و فروش کالا بیشتر کند. با کمک صادرات، بازار کار شرکت­ها گسترش یافت و علاوه بر داخل کشور، درآمد از طریق خارج نیز بالا رفت. با کمک اینترنت و راه اندازی کسب و کارهای دیجیتالی، خرید و فروش راحت تر و همه گیرتر شد. صادرات یکی از ابعاد بزرگ مارکتینگ است که می­توان از آن در گسترش فرصت­های شغلی استفاده کرد. در ادامه سعی داریم مارکیتنگ صادراتی را برای شما شرح دهیم.

بازاریابی صادراتی

تا قبل از ورود صادرات به مارکتینگ، صاحبان کسب و کار محدود به مرزهای داخلی بودند. پیشرفت در کار، تنها محدود به داخل کشور می‌شد و توانایی گسترش کاری تا آن‌سوی مرزها وجود نداشت. دیجیتال مارکتینگ در گذر زمان دچار تحولات بزرگی شد. یکی از آنها صادرات کالا به کشورهای دیگر بود. بازاریابی بین المللی با کمک اینترنت، باعث ارتباط آسان شرکت­ها و فروشندگان با گوشه و کنار جهان شد.

افرادی که در دیجیتال مارکتینگ داخلی موفق بوده­اند، با ورود صادرات، بازار کار بهتری پیدا کردند. فعالیت در عرصه صادرات باعث فروش محصولات و خدمات گسترده به خریداران در دیگر کشورها شد. با کمک اینترنت نه تنها صاحبان مشاغل بزرگ، بلکه مردم نیز در خرید کالا موفق ­تر بودند. موفقیت و پیشرفت برای صادرکنندگان کالا از طریق معرفی محصولات به خریداران جهان بالا رفت. بنابراین دیجیتال مارکتینگ صادراتی از جهش­های بزرگ برای فروشندگان و صادرکنندگان محصولات حساب می‌شود .

دیجیتال مارکتینگ در صادرات

از اقدامات بزرگی که شخص صادرکننده و صاحب کالا باید انجام بدهد، تحقیق درباره نیاز جامعه به آن محصول است. اگر قصد فروش و صدور محصولات خود را دارید باید از بازار محصول در کشور مقصد اطلاع داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا با نیازهای جامعه هدف آشنا شوید. ممکن است محصول شما در کشور مقصد هیچ طرفدار یا نیازمندی نداشته باشد.

تکلیف چیست؟ در این صورت کالای شما، بی ارزش و بدون خریدار باقی می‌ماند. ضرر بزرگی که از این راه میخورید نیازمند انرژی بیشتر برای شروع دوباره است. پس از تحقیق درباره بازار محصول و نیاز جامعه هدف، باید محصول خود را معرفی کنید. برای این کار از ایده­ها و تکنیک­هایی استفاده کنید که مخاطب را مجذوب کالای شما کند. بازاریابی اینترنتی به شما در معرفی و عرضه محصولات به مشتریان بین المللی کمک خواهد کرد.

بازاریابی بین المللی و صادرات

برای شروع در دیجیتال مارکتینگ صادراتی، نیازمند مشورت و کسب اطلاعات مفید از یک منبع هستید. مشورت با افراد متخصص در این زمینه به شما در پیشرفت کاری کمک می‌کند. در اینکه این کار بسیار تخصصی است شکی نیست. اگر محصولی دارید که فکر می‌کنید با معرفی آن در دیگر کشورها موفق خواهید بود، حتما با یک مشاور صحبت کنید. آژانس­های دیجیتال مارکتینگ و موسسه ­های مشاوره در زمینه کسب و کار صادراتی به شما کمک خواهند کرد.

وقتی با بازار کار آشنا شدید و نحوه صادرات محصول خود را یاد گرفتید، نوبت به بررسی جامعه هدف می­رسد. لازم است بدانید در کشور مقصد آیا به محصول شما احتیاجی هست یا خیر؟ برای این کار می‌توانید از موتورهای جستجوی گوگل کمک بگیرید. از این طریق نیازمندی­ها و میزان علاقه جستجوگران را می‌سنجید. در نهایت متوجه خواهید شد مشتریان محصولات مشابه با کالای شما، از کدام کشورها هستند.

 ریتارگتینگ زامبی دنیای تبلیغات
ریتارگتینگ زامبی دنیای تبلیغات

با نحوه صحیح طراحی کمپین های تبلیغاتی ریتارگتینگ، کاربران خود را به مشتریانتان تبدیل کنید. در این مقاله استراتژی های وحشتناک و زامبی گونه، برای افزایش فروش به کاربران نیمه جانتان را یاد بگیرید.

ورود به عرصه جهانی با کمک دیجیتال مارکتینگ صادراتی

برای ورود به بازاریابی بین المللی دیجیتال باید صبور باشید. موفق شدن در این زمینه یک شبه به دست نخواهد آمد. لازمه موفق بودن، کسب تجربه و بهره بردن از کمک­های مشاور در مورد دیجیتال مارکتینگ صادراتی است. با بررسی صحبت­های کلی متخصصان در این باره می‌توان موارد زیر را عامل پیشرفت دانست؛

استفاده درست از کلید واژه ­ها

یکی از راه­های موثر در پیشرفت شما استفاده از کلمات کلیدی است. اگر مخاطب شما فارسی زبان است می‌توانید از کلمات کلیدی پر جستجو در تبلیغات خود کمک بگیرید. اما اگر با خریداران انگلیسی زبان طرف هستید، به هیچ عنوان از ترجمه یا برگردان این کلمات استفاده نکنید. لازمه استفاده از کلید واژه­ها در زبان انگلیسی، استفاده درست از معادل­های آن­ها است.

مهارت در نوشتن، برای دیجیتال مارکتینگ صادراتی بسیار مهم است

برای تجارت­های داخل کشور، از افرادی استفاده کنید که مهارت بالایی در گفتار و نوشتار دارند. اما اگر وسعت کاری شما تا آن‌سوی مرزهاست، توصیه می‌کنیم از گوگل ترجمه (Google Translate) استفاده نکنید. استفاده از آن تنها باعث تخریب و نابودی بازار کار شما می‌شود . برای دیده شدن در جهان باید درست و دقیق پیش بروید.

برای دیجیتال مارکتینگ حتما سایت داشته باشید

برای دیده شدن در این راه، وب سایت به شما کمک می‌کند. اگر به دنبال پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ جهانی هستید، طراحی و ساخت سایت را جدی بگیرید. از بهترین راه­ها برای تبلیغ و معرفی برند شما به جهان همین راه است. اگر هر دو مورد قبلی را رعایت کنید، وب سایت شما توسط مردم دیده و برندتان شناخته می‌شود .

رعایت این نکات به شما در موفق شدن در دیجیتال مارکتینگ صادراتی کمک خواهد کرد. فراموش نکنید، در صورتی پیشرفت در کار خواهید داشت که به جزئی ترین موارد این مسیر، اهمیت بدهید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ صادراتی

درباره مزیت­های بازاریابی اینترنتی صحبت­های زیادی کرده ­ایم. در ادامه سعی داریم از نگاه دیگری این مسئله را بررسی کنیم. دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا میزان جستجوی یک محصول را در اینترنت بررسی کنید. با این کار شما از میزان علاقه خریداران به یک کالا مطلع می‌شوید. بررسی میزان تقاضای محصول در کشوری دیگر، به شما اطمینان در صدور یک کالا را می‌دهد. از دیگر مزیت­های بازاریابی اینترنتی می‌توان به تبلیغات اشاره کرد. از جمله مسائلی که به کسب و کارتان کمک خواهد کرد بازاریابی تبلیغاتی است. فروشندگان و صاحبان مشاغل بزرگ که از امکانات تبلیغاتی گوگل استفاده می‌کنند بازار کار بهتری خواهند داشت.

همانطور که گفتیم، از کارهایی که به شما در زمینه مارکتینگ اینترنتی کمک می‌کند، استفاده درست از کلمات کلیدی است. اگر از کلمات کلیدی مهم استفاده کردید می‌توانید به موتورهای جستجوگر گوگل اعتماد کنید. وقتی خریدار از این کلمات هنگام جستجو استفاده کند، سایت شما یکی از سایت­های انتخابی اول گوگل خواهد بود.

متن سربرگ خود را وارد کنیددیجیتال مارکتینگ و محبوب سازی برند شما

همانطور که پیش تر اشاره کردیم تبلیغات از موارد بسیار مهم در موفق شدن شما هستند. وقتی برند و محصول شما با تبلیغ به مردم معرفی شود، شما شناخته می‌شوید. تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ صادراتی یکی از مهم ترین ویژگی­هاست. تبلیغ مستقیم یک محصول و استفاده از سایت­های تبلیغاتی می‌تواند به شما در این کار کمک کند. وقتی محصول شما معرفی و عرضه می‌شود، مشتری به بررسی آن می‌پردازد. اگر تبلیغ شما مفید باشد، جذب آن می‌شود .

از موارد مهم دیگر، موثر و مفید بودن تبلیغات شما است. تبلیغات باید با ایده ­های جذاب و زیبا همراه باشد. با این کار شما خریدار را علاقه‌مند به محصول خود می‌کنید. همین امر درمورد تبلیغات گسترده در کشور مقصد نیز کاربرد دارد. پس از بررسی نیازهای جامعه هدف و علاقه‌مندی ­های کاربران، نوبت به تبلیغات مفید می‌رسد. برای موفق بودن در این راه می‌توانید از شرکت­های تبلیغاتی بزرگ کمک بگیرید.

کلام آخر، موفقیت با بازاریابی اینترنتی

کسب و کار اینترنتی از مشاغل پرطرفدار امروزی است. اما دست یافتن به آن بدون دانش و تلاش امکان پذیر نخواهد بود. به عنوان صاحب یک برند و شرکت، باید با پستی بلندی­های این مسیر آشنا شوید. آن­ها را ارزیابی کنید و در نهایت به موفقیت برسید. با این کار می‌توانید یکی از فروشندگان بزرگ در دنیای صادرات و بازاریابی بین المللی باشید. موفقیت در دیجیتال مارکتینگ صادراتی همانند دیگر کسب و کارهای اینترنتی با پشتکار به دست می ­آید. برای محک زدن خود حتما ابتدا آن را به خوبی بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *