• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

دیجیتال مارکتینگ صادراتی چیست؟

دیجیتال مارکتینگ صادراتی چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، را­هکارهای بازاریابی نیز تغییر کرد. دیجیتال مارکتینگ صادراتی از جمله پیشرفت­های خوب در زمینه کسب و کار اینترنتی محسوب می‌شود. این عبارت از سه بخش با سه معنای مفهومی ترکیبی ساخته شده است.

دیجیتال مربوط به دنیای اینترنتی می‌شود که امروزه میان مردم گسترش چشم­‌گیری پیدا کرده است. به گونه­ ای که کسب و کارهای زیادی نیز با کمک اینترنت کارکرد بهتری پیدا کرده­اند. مارکتینگ به معنای بازاریابی، به خرید و فروش کالاهای مورد نیاز اشاره دارد. این عمل امروزه به هر دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌شود.

دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی اینترنتی است که شرکت­ها و کارآفرینان به خوبی با آن آشنا هستند. کسب درآمد برای این افراد به صورت گسترده­ای از این راه به دست می­آید. به عبارتی بازاریابی اینترنتی نقطه شروع پیشرفت برای کارآفرینان و فروشندگان بزرگ بوده است. اما بخش صادراتی چه کمکی به مارکتینگ و کسب ­و ­کار اینترنتی کرده است؟

با گسترش کار­های اینترنتی، خرید و فروش در ابعاد بزرگ­ تری ادامه یافت. صادرات یکی از این ابعاد بود. بازاریابی صادراتی با کمک دنیای دیجیتال باعث شد مسیر کسب و کار گسترش یابد. دیجیتال مارکتینگ صادراتی، از جمله اقدامات بزرگ در دنیای کسب و کار بوده است. با این کار مسیر پیشرفت از طریق موتور­های جستجوگر گوگل، ایمیل و سایت­ها فراهم شد.

به عبارتی بازاریابی اینترنتی به کمک صاحبان شرکت­های بزرگ آمد تا قدرت آن­ها را در خرید و فروش کالا بیشتر کند. با کمک صادرات، بازار کار شرکت­ها گسترش یافت و علاوه بر داخل کشور، درآمد از طریق خارج نیز بالا رفت. با کمک اینترنت و راه اندازی کسب و کارهای دیجیتالی، خرید و فروش راحت تر و همه گیرتر شد. صادرات یکی از ابعاد بزرگ مارکتینگ است که می­توان از آن در گسترش فرصت­های شغلی استفاده کرد. در ادامه سعی داریم مارکیتنگ صادراتی را برای شما شرح دهیم.

فهرست مطالب

بازاریابی صادراتی

تا قبل از ورود صادرات به مارکتینگ، صاحبان کسب و کار محدود به مرزهای داخلی بودند. پیشرفت در کار، تنها محدود به داخل کشور می‌شد و توانایی گسترش کاری تا آن‌سوی مرزها وجود نداشت. دیجیتال مارکتینگ در گذر زمان دچار تحولات بزرگی شد. یکی از آنها صادرات کالا به کشورهای دیگر بود. بازاریابی بین المللی با کمک اینترنت، باعث ارتباط آسان شرکت­ها و فروشندگان با گوشه و کنار جهان شد.

افرادی که در دیجیتال مارکتینگ داخلی موفق بوده ­اند، با ورود صادرات، بازار کار بهتری پیدا کردند. فعالیت در عرصه صادرات باعث فروش محصولات و خدمات گسترده به خریداران در دیگر کشورها شد. با کمک اینترنت نه تنها صاحبان مشاغل بزرگ، بلکه مردم نیز در خرید کالا موفق ­تر بودند. موفقیت و پیشرفت برای صادرکنندگان کالا از طریق معرفی محصولات به خریداران جهان بالا رفت. بنابراین دیجیتال مارکتینگ صادراتی از جهش ­های بزرگ برای فروشندگان و صادرکنندگان محصولات حساب می‌شود .

دیجیتال مارکتینگ در صادرات

از اقدامات بزرگی که شخص صادرکننده و صاحب کالا باید انجام بدهد، تحقیق درباره نیاز جامعه به آن محصول است. اگر قصد فروش و صدور محصولات خود را دارید باید از بازار محصول در کشور مقصد اطلاع داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا با نیازهای جامعه هدف آشنا شوید. ممکن است محصول شما در کشور مقصد هیچ طرفدار یا نیازمندی نداشته باشد.

در این صورت کالای شما، بی ارزش و بدون خریدار باقی می‌ماند. ضرر بزرگی که از این راه می خورید نیازمند انرژی بیشتر برای شروع دوباره است. پس از تحقیق درباره بازار محصول و نیاز جامعه هدف، باید محصول خود را معرفی کنید. برای این کار از ایده ­ها و تکنیک­هایی استفاده کنید که مخاطب را مجذوب کالای شما کند. بازاریابی اینترنتی به شما در معرفی و عرضه محصولات به مشتریان بین المللی کمک خواهد کرد.

بازاریابی بین المللی و صادرات

برای شروع در دیجیتال مارکتینگ صادراتی، نیازمند مشورت و کسب اطلاعات مفید از یک منبع هستید. مشورت با افراد متخصص در این زمینه به شما در پیشرفت کاری کمک می‌کند. در اینکه این کار بسیار تخصصی است شکی نیست. اگر محصولی دارید که فکر می‌کنید با معرفی آن در دیگر کشورها موفق خواهید بود، حتما با یک مشاور صحبت کنید. آژانس­های دیجیتال مارکتینگ و موسسه ­های مشاوره در زمینه کسب و کار صادراتی به شما کمک خواهند کرد.

وقتی با بازار کار آشنا شدید و نحوه صادرات محصول خود را یاد گرفتید، نوبت به بررسی جامعه هدف می­رسد. لازم است بدانید در کشور مقصد آیا به محصول شما احتیاجی هست یا خیر؟ برای این کار می‌توانید از موتورهای جستجوی گوگل کمک بگیرید. از این طریق نیازمندی­ها و میزان علاقه جستجوگران را می‌سنجید. در نهایت متوجه خواهید شد مشتریان محصولات مشابه با کالای شما، از کدام کشورها هستند.

 ریتارگتینگ زامبی دنیای تبلیغات
ریتارگتینگ زامبی دنیای تبلیغات

با نحوه صحیح طراحی کمپین های تبلیغاتی ریتارگتینگ، کاربران خود را به مشتریانتان تبدیل کنید. در این مقاله استراتژی های وحشتناک و زامبی گونه، برای افزایش فروش به کاربران نیمه جانتان را یاد بگیرید.

ورود به عرصه جهانی با کمک دیجیتال مارکتینگ صادراتی

برای ورود به بازاریابی بین المللی دیجیتال باید صبور باشید. موفق شدن در این زمینه یک شبه به دست نخواهد آمد. لازمه موفق بودن، کسب تجربه و بهره بردن از کمک­های مشاور در مورد دیجیتال مارکتینگ صادراتی است. با بررسی صحبت­های کلی متخصصان در این باره می‌توان موارد زیر را عامل پیشرفت دانست؛

استفاده درست از کلید واژه ­ها

یکی از راه­های موثر در پیشرفت شما استفاده از کلمات کلیدی است. اگر مخاطب شما فارسی زبان است می‌توانید از کلمات کلیدی پر جستجو در تبلیغات خود کمک بگیرید. اما اگر با خریداران انگلیسی زبان طرف هستید، به هیچ عنوان از ترجمه یا برگردان این کلمات استفاده نکنید. لازمه استفاده از کلید واژه ­ها در زبان انگلیسی، استفاده درست از معادل­های آن­ها است.

برای دیده شدن سایت کمپانی های صادراتی باید به دنبال سئوی قوی و غنی باشید. ابتدا هدف کسب و کار خود را مشخص کنید. سپس بر اساس عناوین اصلی بیزینستان به دنبال تولید محتوا و سئو سایت باشید.

هرگز سایت خود را با متون و کلمات نسنجیده پر نکنید. زیرا نه تنها به شما کمکی نمیکند بلکه کسب و کار شما را از اهدافی که دارد دور می کند. توصیه می کنیم حتما در ساختار سئوی سایت های صادراتی از سه عبارت مهم: Producer به معنی تامین کننده، Exporter به معنای صادر کننده و Supplier به معنی تامین کننده استفاده نمایید. 

نمونه واقعی سئوی سایت صادرات پسته

برای تفهیم بیشتر به مثال زیر توجه کنید. ما در موتور جستجوی گوگل عبارت Pistachios supplier به معنی تامین کننده پسته را جستجو کردیم و خوشبختانه رتبه اول تا سوم مربوط به تامین کنندگان یا صادر کنندگان پسته ایران است. این اتفاق برای ما بعنوان یک ایرانی بسیار خوشایند و میمون است. اما چند نکته ظریف و مهم مثبت و منفی در این جایگاه یابی  وجو دارد که باید به آن اشاره کنیم.

سئوی سایت صادرات پسته

رتبه اول در زمانی که ما جستجو کردیم مربوط به شرکت نظری هست. شرکت نظری در انتخاب نام دامنه  www.nazari-pistachio.com مسیر صحیح و درستی را انتخاب کرده است. هم نام کمپانی و همه محصول اصلی صادراتی یعنی پسته در آدرس دیده می شود. انتخاب پسوند دات کام هم بعد از نام دامین یکی از کارهای درست این کمپانی بوده است.

زیرا پسوند COM بیانگر Commercial به معنی تجاری و به روایتی به مفهوم کمپانی است. تنها نکته ای که در نشانی بعنوان نکته منفی به چشم می خورد استفاده از خط تیره یا Dash است. که البته می توان آن را نادیده گرفت. چرا که وجود المانهای مازاد در آدرس گاها در مکالمات دچار کج تابی در دریافت مفهوم اصلی می شوند. در ضمن طراحی این سایت بصورت کاملا اختصاصی انجام شده و زبان برنامه نویسی آن ASP.NET است.

تست سرعت سایت صادرات پسته نظری

قبل از اینکه وارد سایت بشیم و بخواهیم مباحث فنی سایت رو بررسی کنیم سرعت لود سایت رو تست کردیم. خوشبختانه سرعت لود نهائی یا Fully Loaded Time سایت صادرات پسته نظری ۲.۲s بود و در جایگاه B هم قرار داشت. که این نشان دهنده اجرای دقیق سایت و انتخاب سرور یا میزبان حرفه ای است. سرعت لود کامل یک سایت باید زیر ۳S باشد در غیر اینصورت بانس ریت یا نرخ پرش بالایی بهمراه خواهد داشت.

از لحاظ جایگاه یابی در جی تی متریکس، سایت ها بین Grade A تا Grade F دسته بندی می شوند. جایگاه A و B به سایت های استاندارد با رنگ سبز، جایگاه C و D به سایت های با سرعت متوسط و قابل بهبود همراه با رنگ نارنجی و جایگاه E و F به سایت های غیر استاندارد از لحاظ فنی و سرعت با رنگ قرمز داده می شود. خوشبختانه سایت صادرات پسته نظری در این آزمون نمره قبولی می گیرد. در مرحله بعد وارد سایت صادرات پسته نظری می شویم.

طراحی سایت صادرات پسته نظری

بررسی سایت صادرات پسته نظری

زمانی که وارد سایت می شوید اولین چیزی که در وهله اول نظر شما را جلب می کند عبارت Nazari, Pistachio Supplier and Exporter است. همانطور که در بالا اشاره کردم این کمپانی با ذکاوت از دو واژه  Supplier and Exporter در کنار نام و محصول خود با فونتی ساده و برجسته Bold استفاده کرده است. حتی اگر کاربری به اشتباه هم وارد این سایت شود قبل از اسکرول اول نام برند و رسالت برند را متوجه خواهد شد و این اولین نکته مثبت در بدو ورود به سایت پسته نظری است.

رابط کاربری سایت صادرات پسته نظری

همینطور که اسکرول میکنید و به سمت پایین می روید به انتخاب رنگ ها و تصاویر دقت کنید. همه چیز بصورت مینیمال، ساده و جذاب هستند. رنگ پایه سبز انتخاب شده و تا زرد ادامه دارد. دقیقا همان طیف رنگی که در محصول پسته دیده می شود. تصاویر عکاسی شده بسیار دقیق و دارای هارمونی با ماهیت کلی سایت هستند. بخش بندی سایت، نحوه قرارگیری باکس ها، عناوین و دکمه ها همه حساب شده انجا گرفته است.

رابط کاربری سایت صادرات پسته نظری

Body یا بدنه اصلی سایت با رنگ تخت و یک دست سفید هارمونی نهائی را کامل کرده است. فونت ها همه ساده و خوانا هستند و هیچگونه نامفهومی نوشتاری در سایت به چشم نمی خورد. در نتیجه کاربر شاهد یک  UI (user interface) یا رابط کاربری عالی خواهد بود. هر چه این رابط کاربری ساده و هوشمندانه باشد تعامل کاربر با سایت بیشتر خواهد بود. از لحاظ شخص من سایت نظری یکی از زیباترین رابط های کاربری در بین سایت های صادرات پسته را دارد و می تواند یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر قرار بگیرد.

مهارت در نوشتن، برای دیجیتال مارکتینگ صادراتی بسیار مهم است

برای تجارت­های داخل کشور، از افرادی استفاده کنید که مهارت بالایی در گفتار و نوشتار دارند. اما اگر وسعت کاری شما تا آن‌سوی مرزهاست، توصیه می‌کنیم از گوگل ترجمه (Google Translate) استفاده نکنید. استفاده از آن تنها باعث تخریب و نابودی بازار کار شما می‌شود . برای دیده شدن در جهان باید درست و دقیق پیش بروید.

برای دیجیتال مارکتینگ حتما سایت داشته باشید

برای دیده شدن در این راه، وب سایت به شما کمک می‌کند. اگر به دنبال پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ جهانی هستید، طراحی و ساخت سایت را جدی بگیرید. از بهترین راه­ها برای تبلیغ و معرفی برند شما به جهان همین راه است. اگر هر دو مورد قبلی را رعایت کنید، وب سایت شما توسط مردم دیده و برندتان شناخته می‌شود .

رعایت این نکات به شما در موفق شدن در دیجیتال مارکتینگ صادراتی کمک خواهد کرد. فراموش نکنید، در صورتی پیشرفت در کار خواهید داشت که به جزئی ترین موارد این مسیر، اهمیت بدهید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ صادراتی

درباره مزیت­های بازاریابی اینترنتی صحبت­های زیادی کرده ­ایم. در ادامه سعی داریم از نگاه دیگری این مسئله را بررسی کنیم. دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا میزان جستجوی یک محصول را در اینترنت بررسی کنید. با این کار شما از میزان علاقه خریداران به یک کالا مطلع می‌شوید. بررسی میزان تقاضای محصول در کشوری دیگر، به شما اطمینان در صدور یک کالا را می‌دهد. از دیگر مزیت­های بازاریابی اینترنتی می‌توان به تبلیغات اشاره کرد. از جمله مسائلی که به کسب و کارتان کمک خواهد کرد بازاریابی تبلیغاتی است. فروشندگان و صاحبان مشاغل بزرگ که از امکانات تبلیغاتی گوگل استفاده می‌کنند بازار کار بهتری خواهند داشت.

همانطور که گفتیم، از کارهایی که به شما در زمینه مارکتینگ اینترنتی کمک می‌کند، استفاده درست از کلمات کلیدی است. اگر از کلمات کلیدی مهم استفاده کردید می‌توانید به موتورهای جستجوگر گوگل اعتماد کنید. وقتی خریدار از این کلمات هنگام جستجو استفاده کند، سایت شما یکی از سایت­های انتخابی اول گوگل خواهد بود.

دیجیتال مارکتینگ و محبوب سازی برند شما

همانطور که پیش تر اشاره کردیم تبلیغات از موارد بسیار مهم در موفق شدن شما هستند. وقتی برند و محصول شما با تبلیغ به مردم معرفی شود، شما شناخته می‌شوید. تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ صادراتی یکی از مهم ترین ویژگی­هاست. تبلیغ مستقیم یک محصول و استفاده از سایت­های تبلیغاتی می‌تواند به شما در این کار کمک کند. وقتی محصول شما معرفی و عرضه می‌شود، مشتری به بررسی آن می‌پردازد. اگر تبلیغ شما مفید باشد، جذب آن می‌شود .

از موارد مهم دیگر، موثر و مفید بودن تبلیغات شما است. تبلیغات باید با ایده ­های جذاب و زیبا همراه باشد. با این کار شما خریدار را علاقه‌مند به محصول خود می‌کنید. همین امر درمورد تبلیغات گسترده در کشور مقصد نیز کاربرد دارد. پس از بررسی نیازهای جامعه هدف و علاقه‌مندی ­های کاربران، نوبت به تبلیغات مفید می‌رسد. برای موفق بودن در این راه می‌توانید از شرکت­های تبلیغاتی بزرگ کمک بگیرید.

کلام آخر، موفقیت با بازاریابی اینترنتی

کسب و کار اینترنتی از مشاغل پرطرفدار امروزی است. اما دست یافتن به آن بدون دانش و تلاش امکان پذیر نخواهد بود. به عنوان صاحب یک برند و شرکت، باید با پستی بلندی­های این مسیر آشنا شوید. آن­ها را ارزیابی کنید و در نهایت به موفقیت برسید. با این کار می‌توانید یکی از فروشندگان بزرگ در دنیای صادرات و بازاریابی بین المللی باشید. موفقیت در دیجیتال مارکتینگ صادراتی همانند دیگر کسب و کارهای اینترنتی با پشتکار به دست می ­آید. برای محک زدن خود حتما ابتدا آن را به خوبی بررسی کنید.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *