• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

طراحی و بسته بندی فست فود

طراحی و چاپ محصولات فست فودی

تحویل سفارش یک غذای گرم و تازه برای همه‌ی ما لذت‌بخش است. شاید فکر کنید که خود محصول از بسته‌بندی آن مهم‌تر است، اما فراموش نکنید که طراحی بسته بندی فست فود عامل اصلی موفقیت یا شکست محصول نهایی در بازار است. رنگ و فرم محصول دو عنصر ماندگار در ذهن مخاطب است. طراحی بسته بندی فست فود و محصولات دیگر به‌عنوان یک ارزش افزوده برای کالا در نظر گرفته می‌شود. طراحی بسته بندی را جدی بگیرید، بسته بندی تنها یک محفظه برای نگهداری خوراکی‌ها نیست، این محصول نمایش‌دهنده فرهنگ سازمانی، احترام شما به مشتری و تبلیغات همیشگی شماست.

خدمات طراحی اختصاصی فست فودی

طراحی بروشور

طراحی منوی ساندویچ و غذا

طراحی انواع جعبه و بسته بندی

طراحی شبکه های اجتماعی

خدمات طراحی جعبه های اختصاصی فست فودی

ظروف سوخاری داخل سالن

ظروف سیب زمینی داخل سالن

جعبه پیتزا

انواع لیوان های کاغذی

ظروف سیب زمینی سایز بزرگ

جعبه همبرگر

جعبه سیب زمینی بیرون بر

هولدر لیوان

ظروف مربعی کوچک

جعبه ساندویچ

پاکت ساندویچ

سینی غذا و ساندویچ

ظروف مربعی بزرگ

جعبه سوخاری بیرون بر

پاکت همبرگر

کاغذ دور ساندویچ

نکته‌ی دیگری که درباره بسته بندی فست فود وجود دارد طراحی جذاب و اشتها آور آن است. این محصول باید به نوعی طراحی شود که اشتها‌آور باشد به علاوه محتوای داخل آن شفاف باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که خریداران مواد‌غذایی حدود ۳ تا ۴ ثانیه به بسته‌بندی محصولات غذایی توجه می‌کنند و از میان کالاهای مشابه، تمایل به خرید محصولاتی دارند که دارای بسته بندی جذاب‌تری باشد. حتی برخی از آنان توجهی به قیمت و یا کیفیت محتویات داخل بسته نمی‌کنند، زیرا بسته بندی جذاب، انگیزه بیشتری را در خریداران ایجاد می‌کند.

نمونه طراحی محصولات آماده فست فودی

چاپ جعبه های ساندویچ و فست فود

مهم‌ترین نکته در تولید بسته بندی‌های فست فود، کیفیت آن‌ها است، استفاده از مواد و متریال مناسب مهم‌ترین بخش در تولید بسته بندی های فست فود است.

حال منظور از کیفیت چیست؟ بسته بندی های کاغذی فست فود زمانی که کیفیت پایینی دارند بعد از بخار کردن به غذا رنگ می‌دهند، طعم غذا را تغیر می‌دهند و یا شل شده و به سادگی پاره می‌شود. استحکام و رنگ‌های مورد استفاده در چاپ مواردی است که کیفیت محصولات را بالا می‌برد.

نکته‌ی دیگری که باید در طراحی بسته بندی به آن توجه کنید خلاقیت و تناسب است. جعبه های فست فود عمدتا برای محصولات بیرون‌بر استفاده می‌شود. یک بسته بندی منحصر به فرد باید به گونه ای باشد که در زمان حمل‌ونقل یا بروز حادثه آسیب نبیند به علاوه غذا گرم و تازه بماند.

جعبه های پیتزای عمومی را می توان با تعداد پایین خرید کرد. در جعبه پیتزا با چاپ اختصاصی معمولا لوگو برند فست فود و اطلاعات تماس مربوط به آن درج می شود که علاوه بر زیبایی بیشتر نوعی ابزار بازاریابی برند فست فود فست فود نیز محسوب می شود. جعبه های پیتزا در مدل ها و سایزهای متفاوت بصورت طرح های آماده و چاپ اختصاصی عرضه می شود.

طراحی و چاپ جعبه پیتزا هشت ضلعی
جعبه پیتزا هشت ضلعی

طراحی و چاپ

طراحی جعبه پیتزا 8 ضلعی
جعبه پیتزا هشت ضلعی

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ جعبه پیتزا مثلث
جعبه پیتزا مثلث

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ جعبه پیتزا سه گوش
جعبه پیتزا مثلث

طراحی و چاپ

جعبه پیتزا دیوایدر دار

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ جعبه پیتزا دیوایدر دار
جعبه پیتزا دیوایدر دار

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ جعبه پیتزا لبه پخ
جعبه پیتزا لبه پخ

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ چهار رنگ جعبه پیتزا لبه پخ
جعبه پیتزا لبه پخ

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ جعبه پیتزا یک تکه
جعبه پیتزا یک تکه

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ جعبه پیتزا دو تکه
جعبه پیتزا یک تکه

طراحی و چاپ

طراحی و چاپ جعبه پیتزا مستطیل
جعبه پیتزا مستطیلی

طراحی و چاپ

چاپ و طراحی جعبه های مستطیلی پیتزا
جعبه پیتزا مستطیلی

طراحی و چاپ

امروزه جعبه های پیتزا تنها ساخت یک جعبه برای حمل غذا نیست بلکه نیاز به علمی دارد که همزمان روانشناسی تبلیغات، هنر طراحی و نهایتا حفظ کیفیت غذا را به بهترین شکل در تولید آن پیاده سازی کند. بررسی ها نشان می دهد تجربه بصری افراد هنگام صرف غذا باعث لذت دو چندان از مصرف آن غذا می گردد.

ما با ورود به این بازار و استفاده از کاغذهای کرافت بهداشتی و سفید مورد تایید سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران اقدام به تولید جعبه های پیتزا در سایزهای مختلف کرده است.

بطور کلی دو نوع جعبه پیتزا وجود دارد. نوع اول: همان جعبه خام و بدون چاپ با انواع روکش کرافت و تحریر سفید است و نوع دوم جعبه پیتزای عمومی با طرح های گرافیکی و چاپ تک رنگ و یا چند رنگ هستند که از قبل بصورت عمده چاپ و تولید شده اند.

 

طراحی و چاپ جعبه پیتزا

جعبه پیتزا مربعی (چهار ضلعی)

این شکل از جعبه پیتزا متداول ترین و پرکاربردترین و در نهایت پرفروش ترین نوع جعبه ها در فست فودی ها است. جعبه های معمولی به صورت یک تکه (در به زیر جعبه متصل می باشد) تولید می گردد که به صورت خام و آماده قابل عرضه می باشد.

جعبه‌های مربع شکل، پیتزای گرد را ایمن‌تر نگه می‌دارند، خمیر در گوشه‌ها متوقف می‌شود و پیتزا نمی‌تواند در همه نقاط بلغزد.

راحتی باز و بسته نمودن این مدل جعبه‌ها سرعت عمل را به مراتب افزایش می‌دهد و در فست فودی ها که رساندن غذا در کمترین زمان به دست مشتری یک مزیت به حساب می‌آید، می‌توان این مورد را یک امتیاز به حساب آورد.

جعبه پیتزا مربعی (دو تکه)

جعبه پیتزا دوتکه یا جعبه پیتزا درب و زیره جدا نوعی از بسته بندی پیتزا می باشد که درب آن از کف آن جا می باشد. جنس مقوای جعبه های دو تکه می تواند از دوبلکس و ایفلوت بهداشتی باشد.
چاپ آن نیز می تواند سیلک ، فلکسو و یا افست باشد. زمان بسته بندی آن نیز به طبع از جعبه یک تکه بیشتر بوده و در حدود ۲۰ الی ۵۰ ثانیه است. جعبه پیتزا دو تکه برای مجموعه هایی که در روز تعداد بالایی جعبه پیتزا مصرف دارند و یا فضای کافی جهت گذاشتن این جعبه به صورت سرهم شده ندارند پیشنهاد نمی شود.
اما اگر در روز تعداد کمی جعبه پیتزا مصرف دارید و دنبال یک جعبه خاص هستید، جعبه پیتزا ۲ تکه یک انتخاب خوب برای شماست.

برای استفاده از خدمات ویژه فست فودی، از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید.