• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

گوگل ۲۵ میلیون یورو برای تقویت مهارت‌های هوش مصنوعی در اروپا هزینه می‌کند

گوگل ۲۵ میلیون یورو برای تقویت مهارت‌های هوش مصنوعی در اروپا هزینه می‌کند

گوگل اعلام کرد که یک طرح آموزشی ۲۵ میلیون یورویی برای کمک به شرکت‌های اروپایی درنظر گرفته است تا کارکنان آن‌ها بتوانند از فرصت‌های هوش مصنوعی استفاده کنند. این شرکت همچنین مجموعه‌ای به نام «آکادمی‌های رشد» را برای حمایت از شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند راه‌اندازی خواهد کرد.

براساس گزارش رویترز، گوگل بودجه‌ای ۲۵ میلیون یورویی (۲۶.۹۸ میلیون دلاری) برای بنگاه‌های اجتماعی و استارتاپ‌های غیرانتفاعی درنظر گرفته است تا کارکنان آن‌ها بتوانند مهارت‌های هوش مصنوعی خود را بالا ببرند. این شرکت همچنین آکادمی‌هایی برای حمایت از شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، تأسیس خواهد کرد. گوگل قصد دارد اپلیکیشن‌هایی رایگان نیز راه‌اندازی کند تا افراد این مهارت‌ها را به ۱۸ زبان مختلف آموزش ببینند. این غول فناوری اعلام کرده است که درصورت استفاده از این حمایت مالی، گوگل هیچ سهامی از آن شرکت طلب نخواهد کرد.

برنامه‌های گوگل برای تقویت مهارت‌های هوش مصنوعی در اروپا

برنامه‌های گوگل برای تقویت مهارت‌های هوش مصنوعی در اروپا

تحقیقات نشان می‌دهد که مزایای هوش مصنوعی می‌تواند نابرابری‌های موجود را به‌ویژه از نظر امنیت اقتصادی و شغلی در میان کارکنان تشدید کند. برنامه جدید گوگل به مردم در سراسر اروپا کمک می‌کند تا دانش، مهارت‌ها و اعتمادبه‌نفس خود را درمورد هوش مصنوعی افزایش دهند تا نسبت به دیگر افراد ماهر در این زمینه، در رتبه پایین‌تری قرار نگیرند.

گوگل پیش‌ازاین نیز در اروپا چنین طرح‌هایی را برگزار کرده بود. طرح «رشد با گوگل» در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد و آموزش رایگان برای کمک به ارتقای مهارت‌های دیجیتال افراد در اتحادیه اروپا را فراهم کرد. گوگل ادعا می‌کند که از زمان شروع این طرح بیش از ۱۲ میلیون نفر در آن شرکت کرده‌اند.

همچنین گوگل در ماه گذشته میلادی اعلام کرد که یک میلیارد دلار برای ساخت یک مرکز داده به مساحت ۱۳ هکتار در شمال لندن سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این مرکز داده برای پاسخگویی به تقاضای روبه‌رشد خدمات اینترنتی این منطقه است.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *