• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

گوگل نام چت‌بات Bard را به Gemini تغییر داد و اپلیکیشن اندروید آن لانچ شد

گوگل نام چت‌بات Bard را به Gemini تغییر داد و اپلیکیشن اندروید آن لانچ شد

گوگل رسماً نام چت‌بات Bard خود را به Gemini تغییر داد و همچنین اپلیکیشن اختصاصی آن برای اندروید را منتشر کرد. علاوه‌براین، غول موتور جستجو Gemini Ultra 1.0 را به‌‎عنوان بزرگ‌ترین و تواناترین نسخه از مدل زبانی بزرگ خود در دسترس عموم کاربران قرار داده است.

هم‌اکنون از طریق آدرس اینترنتی Gemini می‌توانید از چت‌بات گوگل استفاده کنید و اپلیکیشن آن نیز در گوگل پلی در دسترس است. اپلیکیشن Gemini را پس از نصب می‌توان به‌عنوان دستیار پیش‌فرض گوشی خود تنظیم کرد، به این معنی که جایگزین Google Assistant می‌شود. گوگل در چند وقت گذشته تصمیمات زیادی درباره دستیار هوشمند خود گرفته است و حالا به‌نظر می‌رسد که به Gemini به‌عنوان آینده این بخش نگاه می‌کند.

«سیسی هسیائو»، مدیر Bard که اکنون نام آن به Gemini تغییر یافته است، می‌گوید:

«فکر می‌کنم این یک قدم بسیار مهم اولیه برای ساخت یک دستیار هوش مصنوعی واقعی است. Gemini مکالمه‌ای، چندوجهی و مفیدتر از همیشه است.»

هنوز هیچ اپلیکیشن اختصاصی برای iOS منتشر نشده است، اما همچنان می‌توانید از طریق اپ Google به تمام قابلیت‌های هوش مصنوعی آن دست پیدا کنید. برای اینکه اهمیت Gemini برای شما روشن شود، طبق گزارش ورج، غول موتور جستجو در بالای اپلیکیشن موبایل Gemini از دکمه‌ای استفاده کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد وضعیت برنامه خود را از جستجو (Search) به Gemini تغییر دهند.

گوگل gemini و chat bard

به‌جز حذف Bard، هیچ تغییر قابل‌توجه دیگری در چت‌بات گوگل دیده نمی‌شود و همچنان می‌توانید از همان قابلیت‌های هوش مصنوعی قبلی بهره ببرید.

حتی با وجود این تغییر، اکثر کاربران همچنان از نسخه استاندارد مدل Gemini که با نام Gemini Pro شناخته می‌شود، استفاده خواهند کرد. برای استفاده از مدل پیشرفته‌تر Gemini Ultra، باید برای اشتراک Gemini Advanced ثبت‌نام کنید که به‌عنوان بخشی از طرح جدید ۲۰ دلاری Google One AI Premium فروخته می‌شود و ۲ ترابایت فضای ذخیره‌سازی Google Drive و سایر ویژگی‌های اشتراک Google One را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. همچنین اشتراک آن را می‌توان به‌صورت جداگانه و با هزینه ماهانه ۲۰ دلار (مانند ChatGPT Plus) خریداری کرد.

اشتراک گذاری در:

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *