• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

اشتباه مجدد جمنای هوش مصنوعی گوگل در مراسم I/O

اشتباه مجدد جمنای هوش مصنوعی گوگل در مراسم I/O

جمنای در مراسم I/O 2024 گوگل مرتکب یکی از بالقوه‌ترین خطاهای هوش مصنوعی شد؛ یعنی ارائه‌ی یک پاسخ اشتباه با اعتمادبه‌نفس کامل.

گوگل در مراسم I/O 2024 قابلیت جست‌وجوی ویدیویی به‌کمک هوش مصنوعی جمنای را معرفی کرد. این قابلیت از طریق ابزار Google Lens به کاربران برای حل مشکلات روزمره‌ی خود کمک می‌کند. مثلا می‌توانید هنگام ضبط ویدیو از اهرم خراب دوربین عکاسی، از جمنای بپرسید چرا اهرم تا انتها حرکت نمی‌کند.

جمنای گاهی‌اوقات پاسخ‌های درست یا مرتبط با مشکل مطرح‌شده را ارائه نمی‌دهد. مثلا در یکی از پاسخ‌هایش می‌گوید: «درِ پشتی را باز کنید و به‌ آرامی فیلم را بردارید.» باز کردن درِ دوربین‌ عکاسی در محیط‌های پرنور، فیلم را در معرض نور قرار می‌دهد و تمام عکس‌ها را خراب می‌کند.

اولین بار نیست که هوش مصنوعی گوگل در ارائه‌ی پاسخ درست ناکام می‌ماند. سال گذشته چت‌بات بارد به اشتباه و با اطمینان گفت تلسکوپ فضایی جیمز وب برای اولین‌بار توانسته است از سیاره‌ای خارج از منظومه‌ی شمسی عکس بگیرد.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *