• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

دیوار برای گزارش نادرست IP، به آسیب‌دیدگان غرامت می دهد

دیوار برای گزارش نادرست IP، به آسیب‌دیدگان غرامت می دهد
 

با بروز یک خطای نرم‌افزاری در پلتفرم «دیوار»، به برخی استعلام‌های قضایی پاسخ‌های اشتباهی داده شده است. یک مورد از این استعلام‌ها در ارتباط با پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال، باعث شده شهروندی ۴ شبانه‌روز بازداشت شود. دیوار با پذیرش مسئولیت این اتفاق و عذرخواهی از کاربرانش، گفته به آسیب‌دیدگان به‌ازای هر روز بازداشت ۱۰ میلیون تومان غرامت پرداخت می‌کند.

دیوار می‌گوید به‌دلیل خطای نرم‌افزاری، در پاسخ به تعدادی از استعلام‌های قضایی نشانی اینترنتی (IP) نادرستی گزارش کرده است. به‌ویژه در خطایی مربوط به پرونده‌ کلاهبرداری ارز دیجیتال این اتفاق باعث بازداشت اشتباهی یکی از شهروندان به مدت چهار شبانه‌روز شده است. دیوار می‌گوید پس از اینکه پلیس فتا و دادسرای جرائم رایانه‌ای این خطا را پیدا کردند، این پلتفرم بلافاصله مشکل را شناسایی و برطرف کرده و ضمن دلجویی از فرد آسیب‌دیده به او غرامت پرداخت کرده است.

متن بیانیه عذرخواهی دیوار به شرح زیر است:

اخیراً متوجه شدیم که با بروز خطایی نرم‌افزاری در دیوار، متأسفانه در پاسخ به تعدادی از استعلام‌های قضایی، یک نشانی اینترنتی (IP) نادرست را گزارش کرده‌ایم. در ارتباط با یک پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال، این خطای ما باعث بازداشت اشتباهی یکی از شهروندان به‌مدت ۴ شبانه‌روز شد. با دقت پلیس فتا و دادسرای جرائم رایانه‌ای در کشف این خطا، ما بلافاصله ضمن شناسایی و برطرف کردن آن، برای دلجویی و پرداخت غرامت این اتفاق ناگوار اقدام و رضایت شهروند یادشده را جلب کردیم.

گمان ما این است که از تیر ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳، به‌ این دلیل، ممکن است افرادی دیگر نیز با مشکل روبرو شده باشند. ما مسئولیت این خطای فاحش را به عهده می‌گیریم و صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم. برای پیگیری همه‌جانبهٔ ماجرا نیز، تیم ویژه‌ای را در دیوار تعیین کرده‌ایم و در تلاشیم از تمام مسیرهای ممکن، افراد آسیب‌دیدهٔ احتمالی را بیابیم و همراه با دلجویی از آن‌ها، خسارتشان را جبران کنیم.

از همهٔ شهروندانی که ممکن است به خاطر این خطای نرم‌افزاری دچار مشکل شده باشند، تقاضا داریم تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۳، با تلفن مستقیم ۷۹۴۵۸۵۷۰-۰۲۱ تماس بگیرند یا مشخصات و مستندات خود را به آدرس ایمیل legal@divar.ir ارسال کنند تا برای حل مشکل و جبران خسارت‌های احتمالی آن‌ها اقدام کنیم. بی‌تردید آسیب‌های واردشده به افراد به‌شکل مادی قابل جبران نیست، با این حال، دیوار به‌ازای هر روز مشکل مشابه، مبلغ ۱۰ میلیون تومان به افراد آسیب‌دیده غرامت پرداخت خواهد کرد.

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *