• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات از جریان اخیر دیجی کالا دفاع کرد

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات از جریان اخیر دیجی کالا دفاع کرد

وزیر ارتباطات، در واکنش به اعلام جرم و دستگیری مدیرعامل دیجی‌کالا، اعلام کرد اگرچه نباید چشم روی تخلف بست اما به هر حال شرکت‌هایی مانند دیجی‌کالا از سرمایه‌های کشور هستند و باید آستانه تحمل را در مقابل این سرمایه‌ها بالا ببریم.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات به خلأ قوانین در این حوزه اشاره کرد و افزود: «در خلأ قوانین برای فعالیت این پلتفرم‌ها، توصیه من این است که ضمن برخورد با هرگونه تخلف، با صبر و حوصله بیشتری با سکوهای داخلی برخورد شود.»

او ضمن اشاره به این موضوع که حوزه فروش، متولیان خاص خودش دارد و این مورد در دایره مسئولیت وزارت ارتباطات نیست گفت: «درست است که امروزه همه چیز دیجیتال شده اما همه موارد هم در دستور کار وزارت ارتباطات نیست اما به هر صورت باید تعیین ضوابط فعالیت این پلتفرم را شورای عالی فضای مجازی انجام دهد. در این رابطه مطلع هستم طرحی در دست اجرا است که به زودی به صحن عالی فضای مجازی می‌آید و برای این موارد تعیین تکلیف می‌کند.»

زارع‌پور با اشاره به این دغدغه همیشگی که در جریان‌هایی مثل اتفاق اخیر، بالاخره میزان مسئولیت پلتفرم‌ها چقدر است گفت: «درهمین اتفاق اخیر ما یک تولیدکننده محتوا و یک سکو فروشنده کالا داریم که باید مسئولیت‌های آنان از هم جدا باشد. اما قوانینی شفاف برای این حوزه وجود ندارد که ما از مجلس تقاضا داریم که در این حوزه هم ورود پیدا کند و برای موضوعات تعیین تکلیف کنند.»

او ادامه داد: «اما در حال حاضر توصیه ما این است که کاری نکنیم که این سرمایه‌های کشور که ما را از حضور سکوهای بیگانه در کشور بی‌نیاز کردند ناامید شوند. البته به این معنی نیست که چشم بر تخلف‌ها ببندیم اما باید مشخص شود که میزان تخلف سکو و بارگذاری‌کننده محتوا، چقدر است.»

وزیر ارتباطات ضمن اشاره به اختلاف نظر موجود در مورد حواشی به وجود آمده گفت: «اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد، باید متناسب با این تخلف تصمیم‌گیری شود که فضای اقتصاد دیجیتال کشور، فضای ناامنی نشود. در هرصورت ضمن پایبندی به قانون نظر ما این است که باید حمایت‌ها از سکوهای داخلی کشور بیشتر شود.»

اشتراک گذاری در:

1 Comment

  1. این موضوع با قشنگ صحبت کردن حل نمیشه، نیاز به سواد و زیرساخت های دیجیتال داره که هنوز تو مملکت اجرایی نشده، شما بیا یه شورای نظارت تشکیل بده که اعضای اون از مدیران کسب و کارهای دیجیتال و استارتاپی باشن تا بتونن هم مدیریت داشته باشن، همه به تصویب قوانین این حوزه کمک کنند و هم حالت شورای حل و اختلاف باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *