• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

برخورد قانونی با تبلیغ‌دهندگان به بلاگرهای خارج از کشور

برخورد قانونی با تبلیغ‌دهندگان به بلاگرهای خارج از کشور

بلاگرهای فضای مجازی بار دیگر مورد توجه قانون‌گذاران قرار گرفتند و این‌بار موضوع تبلیغات دادن به بلاگرهای خارج از کشور در میان است. مدیرکل دفتر تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده است به دلیل خروج ارز از کشور، با کسب‌وکارهایی که با بلاگرها یا انسان‌رسانه‌های خارج از کشور برای تبلیغات همکاری کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

عباس محمدیان، مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این‌باره گفت: «هم‌راستا با سیاست‌های حکمرانی در زمینه حفظ و نگهداشت سرمایه‌های ملی و لزوم مقابله با پدیده خروج ارز و سرمایه از کشور از طریق تبادلات مالی غیررسمی، دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی فرایندهای نظارتی خود را بر فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت‌ها و مؤسسات داخلی در عرصه خارج از کشور، تشدید و تقویت می‌کند.»

تبلیغ‌کنندگان باید مجوز قانونی داشته باشند

محمدیان، با اشاره به این موضوع که اغلب محصولات داخلی نیازی به تبلیغات رسانه‌ها یا افراد خارج از کشور ندارند توضیح داد: «بر اساس ماده ۳ آیین‌نامه تأسیس و نظارت بر کانون‌های آگهی و تبلیغاتی و سایر قوانین و مقررات، تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی باید از مسیرهای قانونی و نظارت‌پذیر انجام شود و فعالان تبلیغاتی نیز بر اساس موازین قانونی برای فعالیت در این زمینه، موظف‌اند از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه فعالیت کانون آگهی و تبلیغاتی اخذ کنند.»

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تأکید کرده که ارائه تبلیغات به انسان‌رسانه‌ها باعث خروج ارز از کشور می‌شود که این موضوع معارض با منافع ملی کشور است. ثانیاً این افراد عموماً برخلاف موازین اخلاقی رفتار می‌کنند.

او همچنین اعلام کرده با شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که با وجود اشراف به ماهیت افراد تبلیغ‌کننده اقدام به ارائه آگهی به آنها کرده‌اند برخورد قانونی خواهد شد. محمدیان به صاحبان کسب‌وکار و شرکت‌های داخلی اعلام کرده برای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی به مؤسسات تبلیغاتی داخلی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند. همچنین صاحبان کسب‌وکار به هیچ وجه نباید با افراد معارض با منافع ملی برای تبلیغات همکاری کنند.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *