• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مستربیست از یوتیوب تا تسخیر جلد مجله تایم

مستربیست از یوتیوب تا تسخیر جلد مجله تایم

«پربیننده‌ترین فرد جهان» عنوانی است که مجله‌ی تایم به جیمی دونالدسون، یوتیوبر معروف آمریکایی، داده است.

دونالدسون علاوه‌بر کانال‌های مستربیست در یوتیوب، برند غذایی Feastables را راه‌اندازی کرده است و سالیانه بیش از ۶۰۰ میلیون دلار درآمد دارد؛ با این حال،‌ او خودش را ثروتمند نمی‌داند.

کانال اصلی مستربیست ۲۳۹ میلیون دنبال‌کننده دارد و ویدیوهای او به‌طور منظم بیش از ۱۰۰ میلیون بازدید دریافت می‌کنند. به‌جز کانال اصلی Mr.Beast، کانال‌های دیگری از جمله Mr.Beast Reacts و Mr.Beast Philatrophy و Mr.beast Gaming و کانال‌هایی به زبان‌های غیرانگلیسی نیز زیرمجموعه‌ی فعالیت‌های یوتیوبی دونالدسون هستند.

جیمی به مجله‌ی تایم می‌گوید: «هر ویدیو چند میلیون دلار درآمد تبلیغاتی دارد، چند میلیون دلار هم از تبلیغات برندها.» او در هر ویدیو با اشاره به برندی خاص بین دو تا سه میلیون دلار دریافت می‌کند. پیش از این نیز با سامسونگ قراردادی امضا کرد تا مدل‌های مختلف گوشی سامسونگ را از جهت کیفیت فیلم‌برداری در ویدیوهای خود تبلیغ کند.

مستر بیست، معروف‌ترین یوتیوبر جهان ادعا می‌کند که درآمدها به حساب شخصی خودش واریز نمی‌شوند: «من به هیچ‌یک از حساب‌های بانکی خودم دسترسی ندارم و فقط مدیر مالی و مادرم کسانی هستند که به حساب بانکی اصلی دسترسی دارند.»

درآمدهای یوتیوب مستربیست عمدتاً در جهت رشد برند و گسترش مخاطبین او هزینه می‌شوند. بخشی از سرمایه‌گذاری برای انجام کارهای بزرگ و محبوب او مانند اجاره‌ی یک فروشگاه مواد غذایی و پرداخت ۱۰ هزار دلار به شرکت‌کننده‌ای که بتواند یک روز کامل در آن زندگی کند انجام می‌شود. ۱۲ هزار ساعت ضبط فیلم در نهایت به ویدیویی ۱۵ دقیقه‌ای منجر می‌شود.

عکس مستر بیستروی جلد مجله تایم

بدون شک، یوتیوبر ۲۵ ساله مشکلی از نظر مالی ندارد. طبق گزارش تایم، دونالدسون یک آشپز و یک مربی شخصی دارد و در خانه‌ای به مساحت حدود ۳۰۰ متر مربع زندگی می‌کند که آن را با قیمت ۳۲۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۸ خریداری کرده است.

مستربیست برنامه‌هایی برای ادامه‌ی رشد امپراتوری خود دارد تا در نهایت به پاداش‌های مالی چشمگیر دست یابد. دونالدسون می‌گوید: «شاید روزی به‌ فکر ثروتمند شدن بیفتم، اما در حال حاضر، هرچه کسب می‌کنیم، مجدداً سرمایه‌گذاری می‌کنیم.»

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *