• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مهبد مقدم کارآفرین استارتاپی ایرانی امریکایی در سن ۴۱سالگی درگذشت

مهبد مقدم کارآفرین استارتاپی ایرانی امریکایی در سن ۴۱سالگی درگذشت

«مهبد مقدم»، هم‌بنیان‌گذار ایرانی-آمریکایی پلتفرم‌های Genius و Everipedia، به‌دلیل عوارض ناشی از تومور مغزی در سن ۴۱ سالگی درگذشت.

مقدم اخیراً در تلاش برای ساخت یک شبکه اجتماعی به نام HellaDoge بود. در این پلتفرم، کاربران به‌ازای مشارکت در تولید و اشتراک محتوا، دوج‌کوین دریافت می‌کردند. ایده این پلتفرم درواقع این بود که برخلاف فیسبوک یا توییتر که براساس مشارکت کاربرانشان درآمد تبلیغاتی برای خود ایجاد می‌کنند، کاربران HellaDoge مستقیماً با تولید محتوا سود ببرند.

علاقه مقدم به نحوه دریافت درآمد و مشارکت کاربران در ساخت یک پلتفرم سودمحور، به سال ۲۰۰۹ برمی‌گردد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ییل و سپس دانشکده حقوق استنفورد، درست در دوران بحران مالی ۲۰۰۸ (بحران مالی جهانی ۲۰۰۸)، وکیل شد. او به‌رغم تمام تلاشش برای شاغل‌ماندن در یک شرکت حقوقی، در اوضاع نابسامان آن سال‌ها اخراج شد.

مقدم در مصاحبه‌ای گفته بود که آن شرکت حقوقی درنهایت فقط مقداری به او پول داد و اخراجش کرد. او از این پول برای تأسیس پلتفرم Rap Genius با دو تن از دوستانش در ییل استفاده کرد. در ابتدا، این سایت از کاربران دعوت می‌کرد تا متن ترانه‌های هیپ‌هاپ را بنویسند یا درباره آن توضیح دهند؛ درنهایت این سایت آن‌قدر معروف شد که خواننده‌های معروف رپ برای توضیح و تصحیح اشعار خود به این پلتفرم جذب شدند. بعدها نام این پلتفرم به Genius تغییر کرد.

مقدم سپس سایت Everipedia، یک دایره‌المعارف مبتنی بر بلاکچین را تأسیس کرد. کاربران در این سایت می‌توانند مادامی که محتوای آن‌ها بی‌طرف و صادقانه باشد و بتوان به آن استناد کرد، درباره هر موضوعی صفحه جدید ایجاد کنند.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *