• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

هک مایکروسافت توسط روسها و سرقت ایمیل‌های آژانس فدرال آمریکا

هک مایکروسافت توسط روسها و سرقت ایمیل‌های آژانس فدرال آمریکا

طبق اطلاعات سایت تک‌کرانچ، CISA در بیانیه خود اعلام کرد که در جریان حمله سایبری به مایکروسافت که سال گذشته انجام شده بود، هکرهای روسی توانسته‌اند ایمیل‌های فدرال را «با به خطر انداختن موفقیت‌آمیز حساب‌های ایمیل مایکروسافت» سرقت کنند. گفته می‌شود این هکرها که مایکروسافت آن‌ها را با عنوان «Midnight Blizzard» یا APT29 معرفی کرده است، به‌طورگسترده برای سرویس اطلاعات خارجی روسیه یا SVR کار می‌کنند.

CISA همچنین اعلام کرد که اخیراً دستورالعمل اضطراری جدیدی را صادر کرده است که براساس اطلاعات جدیدی که افزایش نفوذ هکرهای روسی را نشان می‌دهد، به سازمان‌های دولتی غیرنظامی دستور می‌دهد تا برای افزایش ایمنی حساب‌های ایمیل خود اقدام کنند. همچنین این سازمان در بیانیه خود از آژانس‌های فدرال آسیب‌دیده که ایمیل‌های آن‌ها سرقت‌شده نامی نبرده است.

دستورالعمل اضطراری CISA درحالی صادر شده است که مایکروسافت پس از موج جدیدی از نفوذ هکرهای کشورهای متخاصم، با نظارت زیادی روی اقدامات امنیتی خود مواجه شده است. دولت ایالات‌متحده برای میزبانی حساب‌های ایمیل دولتی به غول ردموندی متکی است.

مایکروسافت در گزارش سال گذشته خود گفته بود که هکرها از روشی به نام «حمله اسپری رمز عبور» علیه یک حساب قدیمی استفاده کردند، سپس از مجوزهای آن حساب برای دسترسی به برخی از حساب‌های ایمیل شرکتی مایکروسافت بهره گرفتند. البته این شرکت اعلام نکرده که چه تعداد ایمیل هک شده‌ و یا دقیقاً هکرها به چه اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده‌‌اند.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *