• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مایکروسافت پلتفرم ویژوال استودیو را تعطیل می کند

مایکروسافت پلتفرم ویژوال استودیو را تعطیل می کند

مرکز برنامه‌های ویژوال استودیو (Visual Studio App Center)، پلتفرمی برای ساخت، آزمایش و توزیع برنامه‌های تلفن همراه است و مایکروسافت قصد دارد این سرویس را در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۵ (۱۱ فروردین ۱۴۰۴) تعطیل کند. طبق اعلام مایکروسافت، ورود به سیستم و برقراری ارتباط با API-های این پلتفرم پس‌ از تاریخ مذکور امکان‌پذیر نخواهد بود.

مایکروسافت راهکارهای جایگزین برای مهاجرت از App Center ارائه می‌دهد که ازجمله می‌توان به Azure Pipelines اشاره کرد که دسترسی به بیش‌ از ۲۰ هزار دستگاه واقعی اندروید و گوشی آیفون را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد و می‌توان از آن برای آزمایش برنامه‌ها و توزیع‌ آن‌ها در پلتفرم‌هایی مثل اپ‌ استور اپل و پلی‌ استور گوگل استفاده کرد.

مایکروسافت همچنین نسخه‌ی ویژه‌ی CodePush را در دسترس توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد و ازطرفی خدمات Azure Native ISV را برای تجزیه‌وتحلیل برنامه‌ها توصیه می‌کند. این شرکت می‌گوید: «توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از سرویس‌های Azure Native ISV، بر زیرساخت‌ برنامه‌های خود نظارت کنند.»

مایکروسافت یک ماه قبل اعلام کرد سرویس Microsoft Publisher را تا اکتبر ۲۰۲۶ (مهر و آبان ۱۴۰۵) تعطیل خواهد کرد. این نرم‌افزار از سال ۱۹۹۱ فعال بوده است و برای ایجاد نشریات بصری جذاب و حرفه‌ای استفاده می‌شود.

مایکروسافت همچنین از ژانویه‌ی امسال (دی و بهمن) به پشتیبانی از افزونه‌ی مرورگر Microsoft 365 پایان داده است. این شرکت اعلام کرد که طرح رایگان Office 365 A1 Plus نیز در آگوست ۲۰۲۴ (مرداد و شهریور ۱۴۰۳) تعطیل خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *