• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مایکروسافت رسماً به با ارزش‌ترین شرکت تاریخ تبدیل شد

مایکروسافت رسماً به با ارزش‌ترین شرکت تاریخ تبدیل شد

مایکروسافت که چندی پیش مرز ۳ تریلیون دلار را پشت‌سر گذاشته بود، حالا به ارزش بازار ۳.۱۲۵ تریلیون دلار رسیده و بالاتر از تمام شرکت‌های تاریخ قرار گرفته است. پیش‌تر اپل در اوایل مردادماه در بالاترین نقطه خود، به ارزش بازار ۳.۰۹ تریلیون دلار دست یافته بود.

براساس اطلاعات بازار و به نقل از مجله Barron’s، مایکروسافت آخرین معامله خود را با قیمت سهام ۴۲۰.۵۵ دلار به پایان رساند و اکنون ارزش آن ۳.۱۲۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود. اپل در‌حال‌حاضر دارای ارزش بازار ۲.۹۱۶ تریلیون دلاری است.

بااین‌حساب، مایکروسافت اکنون نخستین شرکت تاریخ است که ارزش بازار آن از ۳.۱ تریلیون دلار عبور کرده. غول ردموند حالا ارزشمندترین شرکت جهان در طول تاریخ محسوب می‌شود و باید دید که تا چند وقت دیگر می‌تواند این عنوان را حفظ کند.

مایکروسافت به بالاترین ارزش بازار در تاریخ رسید

سازنده ویندوز با کمک ترند هوش مصنوعی، در بازار فناوری موفق شد تا رشد چشمگیری را در یک سال اخیر رقم بزند. قیمت سهام این شرکت در ۱۲ ماه گذشته حدود ۶۰ درصد رشد کرده و نام مایکروسافت حالا با پیشرفت‌های این حوزه گره خورده است. به‌علاوه، همکاری نزدیک این شرکت با OpenAI، سازنده چت‌بات ChatGPT، به پیاده‌سازی فناوری‌های هوش مصنوعی در نرم‌افزارهای مختلف این شرکت منجر شده است.

مایکروسافت به بالاترین ارزش بازار در تاریخ رسید

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت، هم‌زمان با انتشار جدیدترین گزارش مالی این شرکت گفته بود: «ما با پیاده‌سازی هوش مصنوعی در تمامی لایه‌های پشته فناوری خود درحال جذب مشتریان جدید و کمک به افزایش بهره‌وری و راندمان در تمامی صنایع هستیم.»

این شرکت حالا تمرکز خود را روی پیاده‌سازی قابلیت‌های هوش مصنوعی در سیستم‌عامل ویندوز گذاشته است و احتمالاً با آپدیت ویندوز ۱۱ ۲۴H2، تغییرات بزرگی را در این سیستم‌عامل رقم خواهد زد.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *