• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مصطفی سلیمان مدیرعامل هوش مصنوعی مایکروسافت شد

مصطفی سلیمان مدیرعامل هوش مصنوعی مایکروسافت شد

مایکروسافت «مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار دیپ‌مایند گوگل را استخدام کرده است تا به‌عنوان مدیرعامل واحد هوش مصنوعی این شرکت ایفای نقش کند. او حالا رهبر پروژه‌هایی نظیر کوپایلوت و دیگر محصولات هوش مصنوعی این غول سازنده نرم‌افزار خواهد بود.

مصطفی سلیمان در پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که به مایکروسافت می‌پیوندد تا مدیریت تیم هوش مصنوعی این شرکت را برعهده بگیرد. او بر توسعه تمام محصولات و تحقیقات مرتبط با هوش مصنوعی ازجمله کوپایلوت، بینگ و اج کنترل خواهد داشت.

سلیمان همچنین اعلام کرده است که «کارن سیمونیان»، همکار قدیمی او نیز به‌عنوان دانشمند ارشد به مایکروسافت ملحق می‌شود.

مصطفی سلیمان رهبر واحد هوش مصنوعی مایکروسافت شد

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت نیز در این باره گفت: «چندین سال است که مصطفی را می‌شناسم و او را به‌عنوان بنیان‌گذار دیپ‌مایند و اینفلکشن، و همچنین به‌عنوان یک انسان آینده‌نگر، محصول‌ساز و خالق تیم‌های پیشگامی که به‌سمت مأموریت‌های مهم حرکت می‌کنند، تحسین کرده‌ام.»

در ادامه یادداشت نادلا که خطاب به کارمندان مایکروسافت نوشته شده، آمده است: «فرصت خوبی داریم تا فناوری‌ای بسازیم که زمانی غیرممکن تصور می‌شد اما می‌تواند همپای مأموریت ما برای کسب اطمینان از رسیدن هوش مصنوعی به دست تمامی افراد و سازمان‌های روی زمین، آن هم در شرایطی ایمن و مسئولانه، پیش بیاید.»

مصطفی سلیمان در سال ۲۰۱۰ آزمایشگاه هوش مصنوعی دیپ‌مایند را تأسیس کرد و این آزمایشگاه در سال ۲۰۱۴ توسط گوگل خریداری شد. بااین‌حال، او در سال ۲۰۱۹ به‌دنبال جنجال بر سر رهبری چندین پروژه برکنار گردید.

پس از خروج سلیمان از دیپ‌مایند، گوگل اعلام کرد که او به‌عنوان معاون مدیریت محصولات هوش مصنوعی و سیاست‌گذاری‌های هوش مصنوعی در این شرکت به فعالیت ادامه می‌دهد. اما در نهایت او در سال ۲۰۲۲ گوگل را ترک کرد تا استارتاپ هوش مصنوعی Inflection AI را تأسیس کند.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *