• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

انویدیا از مرز ۲تریلیون دلار فراتر رفت و سومین شرکت ارزشمند وال استریت شد

انویدیا از مرز ۲تریلیون دلار فراتر رفت و سومین شرکت ارزشمند وال استریت شد

ماه مارس با افزایش سهام شرکت‌های حوزه فناوری آغاز شد و درحال‌حاضر سهام بسیاری از شرکت‌ها به نقطه عطف جدیدی دست یافته است. ازجمله این شرکت‌ها می‌توان به انویدیا اشاره کرد که برای اولین‌بار، ارزش آن بالای رقم ۲ تریلیون دلار بسته شده است.

طبق گزارش رویترز، پس از اینکه شرکت Dell که سرورهای پیشرفته مجهز به پردازه‌های انویدیا را می‌فروشد، اخیراً پیش‌بینی خوش‌بینانه‌ای را نسبت به فروش خود اعلام کرده بود، سهام انویدیا ۴ درصد افزایش یافت. درحال‌حاضر، سهام این شرکت با قیمت ۷۵۵.۵۰ یورو به ازای هر سهم معامله می‌شود.

انویدیا در تعقیب مایکروسافت و اپل

با این شرایط، ارزش بازار انویدیا اکنون ۲.۰۶ تریلیون دلار است. بنابراین غول حوزه تراشه‌سازی پس از مایکروسافت (با ارزش بازار ۳.۰۹ تریلیون دلاری) و اپل (با ارزش بازار ۲.۷۷ تریلیون دلاری) سومین شرکت ارزشمند وال استریت محسوب می‌شود.

سهام Dell نیز تا ۳۸ درصد افزایش یافته است تا ارزش این شرکت به بالاترین حد خود برسد. سهام شرکت Super Micro Computer که سرورهای ساخته‌شده با تراشه‌های انویدیا را به فروش می‌رساند نیز ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

انویدیا در تعقیب مایکروسافت و اپل

انویدیا در حال حاضر حدود ۸۰ درصد از بازار تراشه‌های هوش مصنوعی پیشرفته را در اختیار دارد و مشتریان آن شامل OpenAI، خالق ChatGPT، مایکروسافت، متا و آلفابت می‌شود که در بازار نوظهور هوش مصنوعی در حال رقابت با یکدیگر هستند.

سهام این شرکت همچنین اخیراً به پرمعامله‌ترین سهام وال استریت از نظر ارزش تبدیل شده و در این زمینه تسلا را پشت‌سر گذاشته است. سرمایه‌گذاران طی ۳۰ دوره گذشته، به‌طور میانگین ۳۶ میلیارد دلار از سهام انوید‌یا را معامله کرده‌اند، در حالی که این میزان برای تسلا ۲۱ میلیارد دلار بوده است. در همین رابطه، معاملات انویدیا در روز جمعه به ارزش ۳۸ میلیارد دلار رسیده است.

ارزش سهام انویدیا که سال گذشته میلادی بیش از سه برابر افزایش یافته بود، تاکنون در سال ۲۰۲۴، ۶۶ درصد افزایش یافته است. ماه گذشته نیز ارزش بازار این شرکت از آمازون و آلفابت پیشی گرفت.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *