• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

بسته بندی‌های کاغذی با چاپ جوهرافشان دیجیتال، کمک به اقتصاد دایره‌ای

بسته بندی‌های کاغذی با چاپ جوهرافشان دیجیتال، کمک به اقتصاد دایره‌ای

رد پالت: صنعت بسته‌بندی انعطاف‌پذیر با فشار فزاینده‌‌ای برای افزایش پایداری خود که ناشی از تقاضای مصرف‌کنندگان و قوانین جدید اروپا (به عنوان مثال مالیات وضع شده بر پلاستیک) است، مواجه شده است.چاپ دیجیتال جوهرافشان به عنوان یک فعال‌کننده اقتصاد دایره‌ای برای کاهش ردپای زیست محیطی در بسته‌بندی انعطاف‌پذیر در مقایسه با فرآیندهای چاپ آنالوگ سنتی عمل می‌کند.

گرایش‌ها و محرک‌های پایداری در بسته بندی

چشم‌انداز رقابتی امروزی نیازمند تولید بسته‌بندی انعطاف‌پذیر در تیراژ کمتر همزمان با افزایش تنوع محصول است که نیاز به دور چاپ‌ها و تیراژ تولید کمتر را افزایش می‌دهد. صاحبان برند به دنبال تولید سریع نمونه، کاهش موجودی‌ها و چابکی برای مشاغل خود هستند. اولویت‌های مصرف‌کننده و نیز قوانین برای داشتن بسته‌بندی اخلاقی و پایدار، روش‌های تولید سازگار با محیط‌زیست را بیشتر ترویج می‌کند.

نوآوری‌ها در چاپ دیجیتال جوهرافشان

روش‌های سنتی چاپ آنالوگ (به‌عنوان مثال Flexo, Gravure) احتیاج به منابع و انرژی زیادی دارند و ضایعات قابل توجهی تولید می‌کنند که اصولا برای دور چاپ‌های بالا مناسب هستند. با این حال گرایش صنعت به سمت چاپ‌های دور کم و سفارشی‌سازی، پایداری روش‌های آنالوگ را به چالش می‌کشد. چاپ دیجیتال جوهرافشان راه‌حلی را با مرکب‌های سازگار با محیط‌زیست پایه آب ارایه می‌دهد که باعث کاهش ضایعات و مصرف انرژی برای تولیدات دور کم تا متوسط می‌شود.

بسته‌بندی‌های پایه کاغذ چاپ شده با فناوری دیجیتال

فشار برای کاهش مصرف پلاستیک در بسته‌بندی با اولویت‌های مصرف‌کنندگان در پذیرش کاغذ به عنوان ماده‌ای دوستدار محیط‌زیست به طور همزمان اتفاق افتاده است. کاغذ تک‌لایه با لایه محافظ، درحال تحریک بازار است به‌ویژه کرافت/ کاغذ بدون روکش که به خاطر ظاهر و جلوه طبیعی آن و نیز جنبه دوستدار محیط‌زیست بودنش توجه زیادی به خود جلب کرده است. چاپ‌های فشرده و کم مصرف جوهرافشان دیجیتال می‌توانند پذیرش کاغذهای محلی چاپ شده محافظ‌دار را تسهیل کنند، بازیافت را ارتقا دهند و انتشار Co2 را در حین حمل‌ونقل کاهش دهند.

آمادگی آینده با فناوری‌های چاپ مناسب

قابلیت تعویض چاپ بین فرآیندهای دیجیتال و آنالوگ برای پاسخگویی به نیازهای فرمت‌های مختلف بسته‌بندی، حیاتی است. صاحبان برند درخواست ثبات در رنگ را دارند اما کمتر نگران فناوری چاپی مورد استفاده هستند. ایجاد تعادل بین این خواست‌ها، فناوری‌های موجود و سودآوری نکته‌ای کلیدی است. شرکت‌های آینده‌نگر این راهکار را برمی‌گزینند: به کارگیری چاپ‌های دیجیتال جوهرافشان برای دور چاپ‌های کم، تکمیل ماشین‌های چاپ آنالوگ موجود برای دور چاپ‌های متوسط و زیاد، افزایش ظرفیت و نرخ بهره‌برداری.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *