• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی کوپایلت برای کارکنان کنگره امریکا

ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی کوپایلت برای کارکنان کنگره امریکا

خبرگزاری اکسیوس در گزارشی اختصاصی می‌گوید اعضای کنگره‌ی ایالات متحده ازاین‌پس اجازه ندارند از هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلت در دستگاه‌های دولتی و کاری خود استفاده کنند. اکسیوس می‌گوید به یادداشتی از سوی یکی از مدیران ارشد کنگره دست پیدا کرده که «ممنوعیت» کوپایلت به وضوح در آن اعلام شده است.

ظاهرا دفتر امنیت سایبری کنگره اعلام کرده که کوپایلت به‌دلیل احتمال افشای اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، یک خطر امنیتی است. نمایندگان مجلس همچنان می‌توانند در گوشی و لپ‌تاپ شخصی خود از کوپایلت استفاده کنند، اما اجرای این هوش مصنوعی روی تمامی دستگاه‌های ویندوزی کنگره ممنوع است.

کنگره‌ی آمریکا حدودا یک سال پیش ممنوعیتی سخت برای استفاده از ChatGPT وضع کرد (کوپایلت همچون ChatGPT از مدل‌ زبانی بزرگ شرکت OpenAI قدرت می‌گیرد). در آن زمان گفته شد اعضای مجلس اجازه ندارند از نسخه‌ی رایگان ChatGPT روی دستگاه‌های دولتی استفاده کنند، اما امکان استفاده از نسخه‌ی اشتراکی این چت‌بات برای اهداف تحقیقاتی و ارزیابی وجود دارد.

دولت ایالات متحده هفته‌ی گذشته رهنمود جدیدی تعیین کرد و گفت تمامی آژانس‌های دولتی باید مدیر ارشد هوش مصنوعی استخدام کنند و به هنگام فعالیت در این حوزه، دنباله‌رو چارچوبی مشخص باشند.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *