• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، با عرضه‌ی عمومی سهام ردیت میلیون‌ها دلار به جیب خواهد زد

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، با عرضه‌ی عمومی سهام ردیت میلیون‌ها دلار به جیب خواهد زد

سم آلتمن هم‌اکنون و در آستانه‌ی عرضه‌ی عمومی سهام ردیت، ۹٫۲ درصد حق رأی در این شرکت دارد. با عرضه‌ی سهام در بازار بورس آمریکا، فرصت کسب درآمد زیادی برای آلتمن به‌وجود خواهد آمد.

آلتمن که مشتاق است برای توسعه‌ی شبکه‌ای از کارخانه‌های تولیدکننده‌ی تراشه‌ی هوش مصنوعی تریلیون‌ها دلار پول جمع کند، در استارتاپ‌های زیادی سرمایه‌گذاری کرده است. آلتمن زمانی رئیس Y Combinator، شرکت سرمایه‌گذار روی استارتاپ‌ها بود و اطلاعات محرمانه‌ی شرکت‌های کوچک بسیاری را می‌دانست.

در سال ۲۰۱۴، آلتمن پروژه‌ی جذب سرمایه‌ی خصوصی ۵۰ میلیون دلاری ردیت را رهبری کرد. همچنین، در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ که ردیت در حال افزایش بودجه بود، آلتمن ۵۰ میلیون دلار دروی این شرکت سرمایه‌گذاری کرد. سپس در نیمه‌ی دوم سال، آلتمن ۱۰ میلیون دلار دیگر را به سرمایه‌گذاری در ردیت اختصاص داد و این شرکت مجموعاً حدود ۵۱۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

سهام سم آلتمن در ردیت حتی از مدیرعامل شرکت، یعنی استیو هافمن، هم بیشتر است. آلتمن تا سال ۲۰۲۱ عضو هیئت‌مدیره‌ی ردیت بود. در ژانویه‌ی ۲۰۲۲ (دی و بهمن ۱۴۰۰)، ردیت اعلام کرد که آلتمن از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

ردیت قرار است به برخی از کاربران و مدیران خود سهام ارائه دهد که می‌تواند به‌نفع آلتمن باشد. سم آلتمن در سال ۲۰۱۴ گفته بود که ۹ سال است روزانه‌ در وب‌سایت ردیت فعالیت می‌کند.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *