• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

کارت ویزیت استیو جابز با امضای شخصی او با قیمت ۱۸۱ هزار دلار به‌ فروش رسید

کارت ویزیت استیو جابز با امضای شخصی او با قیمت ۱۸۱ هزار دلار به‌ فروش رسید

بسیاری از یادداشت‌ها، نامه‌ها و سایر اشیای به‌جامانده از استیو جابز با قیمت‌های نجومی به‌فروش رسیده‌اند. این‌بار نیز کارت ویزیت جابز از سال ۱۹۸۳ میلادی با امضای شخصی او با قیمت ۱۸۱ هزار دلار به‌فروش رسیده است. طی این مزایده، برخی دیگر از اقلام متعلق به جابز نیز به‌حراج گذاشته شدند.

اشیا فروخته شده مربوط به استیو جابز با قیمت‌های بالا

استیو جابز، هم‌بنیان‌گذار شناخته‌شده اپل، بیش‌از یک دهه پیش چشم از جهان فرو بست. این اسطوره فقید اپل طرفداران زیادی دارد و به‌عقیده بسیاری از افراد، اگر اکنون زنده بود قطعاً دنیای فناوری بیش‌از این‌ها پیشرفت می‌کرد. جابز چنان بین طرفدارانش محبوب است که اقلام معمولی او با قیمت‌های فضایی خریداری می‌شوند.

مزایده کارت ویزیت استیو جابز

فروش کارت ویزیت امضاشده توسط جابز با قیمت باورنکردنی بیش‌از ۱۸۱ هزار دلار، معادل تقریباً ۱۱ میلیارد تومان است. این رقم برای یک تکه کاغذ کوچک، فراتر از حد تصور به‌نظر می‌رسد. حتی خود جابز هم حدود ۴۰ سال پیش فکر نمی‌کرد که این کارت ویزیت به این شدت ارزشمند شود. ظاهراً تنها شش کارت ویزیت امضاشده توسط استیو جابز در دنیا تأیید شده‌اند که این مورد یکی از آن‌ها بوده است. در این حراجی اقلام دیگری هم از جابز وجود داشته است.

یکی دیگر از موارد گران‌قیمت این حراجی، یک چک بانکی با امضای استیو جابز بود که با قیمتی حدود ۱۷۶ هزار دلار به‌فروش رسید. این چک به سال ۱۹۷۶ میلادی تعلق دارد. جالب این‌که چک مربوطه تقریباً دو هفته پیش از تأسیس رسمی اپل امضا شده است. آدرس درج شده در این چک، همان گاراژ معروفی است که اپل در آن شکل گرفت تا افسانه خود را خلق کند.

بلیط سینما با امضای استیو جابز و نامه استخدام شغلی در زمان مدیریت شرکت Next توسط جابز، از سایر موارد به‌فروش رفته در این حراجی بودند. جابز با وجود شهرتش در زمینه امضاندادن به طرفداران، بلیط سینمای یکی از طرفداران خود را امضا کرده بود. نامه استخدام Next نیز توسط جابز برای یکی از متقاضیان امضا شده بوده تا در مورد افزایش حقوق با او مذاکره کند. اقلام دیگری هم از استیو جابز فقید در این حراجی به‌فروش رفته‌اند.

فروش بلیط سینما استیو جابز

Steve Jobs Signed Pirates of the Caribbean Movie Ticket ($14,653)

Steve Jobs 1980’s Business Card ($15,344)

Steve Jobs Signed Letter Declining Speaking Opportunity in 1983 ($16,096)

A More Professional-Looking Apple Computer Check Signed by Jobs in 1976 ($66,069)

A Very Early Check From Apple Computer Signed by Jobs in 1976 ($176,850)

Employment Offer Signed by Jobs Promising a Salary Increase ($17,706)

A Signed Steve Jobs Business Card From 1983 Just Sold for $181,000

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *