• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

گوشی‌های اندرویدی به لطف هوش مصنوعی مقالات را خلاصه می کنند

گوشی‌های اندرویدی به لطف هوش مصنوعی مقالات را خلاصه می کنند

گوشی‌های اندرویدی به‌لطف هوش مصنوعی جمنای نانو قابلیت خلاصه‌سازی مقالات را دریافت خواهند کرد. مدل زبانی جمنای نانو گوگل که هوش مصنوعی را بدون نیاز به پردازش ابری وارد گوشی‌های اندرویدی می‌کند، فعلاً قابلیت‌های محدودی دارد و حالا تحقیقات سایت Android Authority نشان می‌دهد که احتمال اضافه‌شدن ویژگی خلاصه‌سازی مقالات به گوشی‌های اندرویدی بسیار زیاد است.

شرکت‌های بزرگ فناوری در‌حال رقابت برای ایجاد بهترین ابزارهای هوش مصنوعی هستند؛ به‌عنوان مثال، گوگل، جمنای را ارائه می‌دهد که هم نام تجاری چت‌بات هوش مصنوعی این شرکت است و هم نام مدل زبانی بزرگی (LLM) که بستر چت‌بات محسوب می‌شود.

مدل زبانی بزرگ جمنای در سه نسخه‌ی Nano و Pro و Ultra ارائه می‌شود. صرفاً مدل نانو به اندازه‌ی کافی کوچک است که بتوان آن را روی دستگاه‌های اندرویدی رده‌بالا مانند پیکسل ۸ پرو و سری گلکسی S24 اجرا کرد. نانو کوچک‌ترین نسخه‌ی جمنای است و برای تجزیه‌و‌تحلیل یا ایجاد بلوک‌های کوچک متن، مفید واقع می‌شود.

جمنای نانو ممکن است به زودی قابلیت خلاصه‌سازی مقالات مبتنی‌بر هوش مصنوعی را دریافت کند. در ماه آگوست (مرداد و شهریور)، گوگل ویژگی آزمایشی جدیدی را اضافه کرد که می‌تواند برای هر صفحه‌ی وب که در برنامه‌ی گوگل باز کرده‌اید، نکات کلیدی و خلاصه ایجاد کند.

در‌حال‌حاضر ویژگی خلاصه‌سازی مقاله روی سرورهای ابری اجرا می‌شود و از لحاظ تئوری برای همه‌ی دستگاه‌ها دردسترس است؛ با این‌حال اجرای محلی آن روی خود دستگاه، باعث افزایش سرعت و ایمنی داده می‌شود.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *