• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

رمز ارزهای کاربران ایرانی در تلگرام مسدود می شود

رمز ارزهای کاربران ایرانی در تلگرام مسدود می شود

تلگرام که با بیش‌ از ۹۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه یکی از پرطرفدارترین پیام‌رسان‌های جهان و به‌خصوص ایران محسوب می‌شود، امکان ارسال رمزارز تتر (USDT) را ازطریق بلاک‌چین TON برای کاربرانش فراهم کرده است.

ظاهراً همه‌ی ایرانی‌ها از دسترسی به خدمات ربات Wallet تلگرام محروم شده‌اند؛ این در حالی است که والت کیف پول ارز دیجیتال تلگرام ابتدا برای همه‌ی کاربران دردسترس بود.

انجمن بلاک‌چین ایران به‌تازگی درباره مشاهده موارد مسدود‌شدن دارایی کاربران ایرانی در کیف پول وابسته به تلگرام هشدار داده است. پشتیبانی این کیف پول نیز در پاسخ به سوال ارزدیجیتال تایید کرده است که این ابزار برای کاربران ایرانی قابل‌استفاده نیست.

در متن اطلاعیه انجمن بلاک‌چین ایران آمده است که اخیرا نمونه‌هایی از مسدودشدن دارایی‌های کاربران ایرانی در کیف پول تلگرام گزارش شده است. به گفته انجمن بلاک‌چین، این مسدودسازی برای چند ارز دیجیتال تحت‌پوشش کیف پول تلگرام رخ داده و صرفا محدود به تون‌کوین (TON) نبوده است.

بر اساس گزارش‌ها، کیف پول تلگرام پس از بررسی یک تراکنش شامل مقداری تتر، به کاربر ایرانی اعلام کرده است که این تراکنش از نظر امنیتی موردتایید آنها نیست و به همین دلیل نمی‌تواند آن را به موجودی کاربر اضافه کند.

سپس از کاربر خواسته شده است آدرس دیگری را برای دریافت تتر وارد کند تا در صورت تایید آدرس از نظر امنیتی، مبلغ به آدرس جدید بازگردانده شود. در پیام آخر نیز دیده می‌شود که پشتیبانی روبات کیف پول تلگرام به کاربر اعلام کرده است که خدمات مربوط به این کیف پول به شهروندان ایران ارائه نمی‌شود و این فرد تنها قادر به برداشت دارایی‌های خود است.

ارز دیجیتال، پس‌ از تحریم‌هایی که ایالات‌ متحده علیه ایران اعمال کرده است و همچنین به‌دلیل مشکلات فیشینگ در والت داخلی تلگرام، قانون احراز هویت برای کاربران جدید فعال شد. ایرانی‌هایی که در والت تلگرام خود دارایی رمزارزی دارند و نمی‌توانند آن را برداشت کنند باید به ربات پشتیبانی رسمی والت تلگرام به آدرس Wallet_Supportbot مراجعه و درخواست برداشت موجودی‌شان را ثبت کنن.

ظاهراً برداشت دارایی از والت تلگرام برای ایرانی‌ها، فقط یک‌بار امکان‌پذیر است و اگر بار دیگر ارز دیجیتال یا NFT به این کیف پول واریز کنید، امکان برداشت نخواهید داشت.

اشتراک گذاری:

این مطالب را هم بخوانید

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *