• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مدیرعامل گوگل بابت اشتباهات نژادی هوش مصنوعی جمنای عذرخواهی کرد

مدیرعامل گوگل بابت اشتباهات نژادی هوش مصنوعی جمنای عذرخواهی کرد

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در یادداشتی داخلی که به دست ورج رسیده، به کارمندان شرکت گفته است که تصاویر و متن‌های تاریخی نادرستی که ابزار هوش مصنوعی جمنای تولید کرده، کاربران را رنجانده است. پیچای می‌گوید: «این موضوع کاملاً غیرقابل پذیرش است و ما اشتباه کردیم.»

چند روز پیش گوگل قابلیت تولید عکس جمنای را متوقف کرد، به این دلیل که برخی از سربازان آلمانی دوران نازی و بنیان‌گذاران ایالات متحده را سیاه‌پوست نمایش داد و آن‌ها را به‌درستی به‌تصویر نکشید.

گوگل به دلیل مشکل یاد شده عذرخواهی کرده و گفته در تلاش است تا در هفته‌های آینده قابلیت تولید تصویر در جمنای را دوباره فعال کند. پیچای می‌گوید که گوگل ۲۴ ساعته برای رسیدگی به پاسخ‌های مشکل‌ساز توسط جمنای تلاش می‌کند.

مدیرعامل گوگل بابت اشتباهات نژادی هوش مصنوعی جمنای عذرخواهی کرد

به گفته‌ی پیچای هیچ مدلی از هوش مصنوعی بی‌نقص نیست؛ به خصوص در برهه‌ی کنونی که هوش مصنوعی فناوری نوظهوری محسوب می‌شود: «ما می‌دانیم که انتظارات از ما بالا است و تا هر زمانی که لازم باشد سعی می‌کنیم وضعیت را حفظ کنیم.»

گوگل می‌خواهد با انجام یک سری تغییرات ساختاری از تکرار چنین مشکلاتی جلوگیری کند. فعلاً تاریخ دقیقی برای بازگشت قابلیت تولید عکس جمنای اعلام نشده است.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *