• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

ایران بعد از روسیه و هند، جایگاه سوم کانالهای تلگرام را از خود کرد

ایران بعد از روسیه و هند، جایگاه سوم کانالهای تلگرام را از خود کرد

آمارهایی که سایت telemetr از تعداد کانال‌ها و مجموع اعضای آن‌ها در کشورهای مختلف جهان منتشر کرده نشان می‌دهد درحال‌حاضر ۲۱۰ هزار و ۸۰۰ کانال ایرانی در تلگرام فعال هستند که در مجموع یک میلیارد کاربر دارند. بنابراین، ایران از لحاظ تعداد کانال‌های تلگرامی و اعضای آن‌ها در رتبه‌ی سوم دنیا ایستاده است.

از نظر تعداد کانال‌های تلگرامی و اعضای آن فقط دو کشور روسیه و هند بالاتر از ایران هستند و در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند. بیش از ۴۴۸ هزار کانال روسی با مجموعا دو میلیارد عضو در تلگرام فعال هستند. کشور هند هم ۲۵۰ هزار کانال با سه میلیارد عضو دارد.

رتبه بندی کشورها از نظر تعداد کانالهای تلگرام

عراق، چین، عربستان سعودی، اسپانیا، ازبکستان، اندونزی و مالزی هم کشورهایی هستند که از نظر تعداد کانال‌های تلگرامی و اعضای این کانال‌ها پس از ایران در رتبه‌های چهارم تا دهم قرار گرفته‌اند.

در لیست ۱۰ کشوری که بیشترین تعداد کانال تلگرامی و بیشترین تعداد اعضا در این کانال‌ها را دارند فقط روسیه و اسپانیا جزو کشورهای اروپایی هستند و هشت کشور دیگری که در این لیست قرار دارند از کشورهای آسیایی هستند.

رتبه کانالهای ایرانی در دسته بندی تلگرام

وجود نزدیک به ۲۱۱ هزار کانال ایرانی در تلگرام نشان‌دهنده‌ی استقبال فراوان کاربران از تلگرام، هم از حیث تولید محتوا و هم ازنظر استفاده از کانال‌ها است.

آمارهای دیگری که سایت telemetr منتشر کرده است نشان می‌دهد در لیست ۵۰ کانالی که بیشترین تعداد عضو را در تلگرام دارند ۱۱ کانال، ایرانی هستند. در میان این ۱۱ کانال تلگرامی ایرانی پنج کانال مربوط به پروکسی و فیلترشکن است. سه مورد از این کانال‌ها خبری، دو مورد کانال‌های مربوط‌به موسیقی و دانلود آهنگ و یک مورد هم کانالی در حوزه‌ی درآمدزایی است.

رتبه کانالهای ایرانی در دسته بندی تلگرام

آمارهای telemetr نشان می‌دهد در میان ۱۰ دسته‌ای که بیشترین تعداد کانال و اعضا را دارند، کانال‌هایی با محتوای اروتیک با حدود ۱۸۳ هزار مورد بیشترین تعداد را دارند. کانال‌های مربوط‌به شرط‌بندی با بیش از ۱۲۱ هزار کانال در رتبه‌ی دوم ایستاده‌اند و کانال‌های مربوط‌به فیلم که بیشتر از ۱۲۰ هزار مورد هستند در رتبه‌ی سوم قرار دارند.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *