• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مدیر عامل تیک تاک: ما همچنان در آمریکا می مانیم.

مدیر عامل تیک تاک: ما همچنان در آمریکا می مانیم.

همزمان با قوت‌گرفتن احتمال ممنوعیت فعالیت شبکه اجتماعی «تیک‌تاک» در آمریکا، مدیرعامل این شرکت هشدار داد این ممنوعیت احتمالی، دست‌کم ۳۰۰ هزار فرصت شغلی را به خطر خواهد انداخت.

کنگره آمریکا چهارشنبه، ۲۲ اسفند طرحی را تصویب کرد که در صورت نهایی شدن در سنا و سپس، امضای آن توسط رئیس‌جمهور، می‌تواند به ممنوع شدن استفاده از شبکه اجتماعی تیک تاک در این کشور منجر شود.

بر اساس این طرح، شرکت بایت دنس ByteDance به عنوان مالک تیک‌تاک، ۶ ماه فرصت دارد که همه زیرساخت‌های کنترلی و نظارتی خود را واگذار کند. در این طرح تأکید شده که خودداری شرکت بایت دنس (که در پکن مستقر است) از این اقدام، منجر به ممنوعیت فعالیت تیک‌تاک در خاک آمریکا خواهد شد.

شو زی چو، مدیرعامل تیک‌تاک،‌ بلافاصله بعد از امضای لایحه، ویدئویی از خود منتشر کرد و گفت: «مطمئن باشید جایی نمی‌رویم و همین‌جا هستیم. حقایق و قانون اساسی از ما حمایت می‌کنند و انتظار داریم که دوباره پیروز شویم. تیک‌تاک همچنان به فعالیتش ادامه خواهد داد و با محدودیت‌ها مبارزه خواهد کرد.»

در سال ۲۰۲۰، تلاش‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، برای ممنوعیت تیک‌تاک و پیام‌رسان چینی وی‌چت به ممانعت دادگاه برای انجام این کار منجر شد. در ماه نوامبر (آبان و آذر) گذشته، یکی از قاضیان آمریکایی در مونتانا توانست ممنوعیت ایالتی تیک‌تاک را از بین ببرد. قاضی ایالات متحده به‌دلیل نقض آزادی بیان کاربران، به لغو ممنوعیت تیک‌تاک در ایالت مونتانا حکم داد.

اگر بایت‌دنس نتواند تیک‌تاک را واگذار کند، فروشگاه‌های آنلاین اپل و گوگل و سایر شرکت‌ها دیگر نمی‌توانند تیک‌تاک را دردسترس کاربران قرار دهند. 

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *