• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

افزایش انفجاری سهام انویدیا در اواخر هفته‌ی قبل

افزایش انفجاری سهام انویدیا در اواخر هفته‌ی قبل

افزایش انفجاری سهام انویدیا در اواخر هفته‌ی قبل، این شرکت را به سومین شرکت بزرگ ایالات‌ متحده ازنظر ارزش بازار تبدیل کرده است. هم‌اکنون ارزش انویدیا از تولید ناخالص داخلی بسیاری از کشورها از‌جمله کره‌‌جنوبی و استرالیا و ترکیه بیشتر است.

سهام انویدیا در روز جمعه روی ۷۸۸٫۱۷ دلار بسته شد تا ارزش بازار شرکت به ۱٫۹۷ تریلیون دلار برسد. قبل از بسته‌شدن بازار، ارزش بازار انویدیا مرز دو‌تریلیون دلار را هم رد کرد. براساس داده‌های صندوق بین المللی پول، این عدد از تولید ناخالص داخلی همه‌ی کشورهای جهان به‌جز ۱۱ کشور بیشتر است.

ارزش انویدیا از اقتصاد اکثر کشورهای جهان بیشتر است

مقایسه‌ی‌ ارزش بازار یک شرکت با تولید ناخالص داخلی یک کشور مقایسه‌ی کاملاً صحیحی نیست؛ زیرا تولید ناخالص داخلی معیاری از تولید یک کشور است و ارزش بازار، ارزش کل سهام یک شرکت سهامی عام را با فرمولی خاص اندازه‌گیری می‌کند.

در ۱۲ ماه گذشته، ارزش سهام انویدیا ۲۳۸ درصد افزایش یافته است. این افزایش سهام به‌دلیل رهبری گرافیک انویدیا در حوزه‌ی هوش مصنوعی است. سایر شرکت‌ها برای توسعه‌ی برخی از اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی از گرافیک‌های انویدیا استفاده می‌کنند.

انویدیا در آخرین گزارش درآمد خود گفت پیش‌بینی می‌کند که تقاضا برای محصولاتش ادامه پیدا کند. تقاضای فراوان برای محصولات انویدیا باعث افزایش ۲۷۷ میلیارد دلاری ارزش بازار این شرکت در روز پنجشنبه شد که بزرگ‌ترین جهش یک‌روزه‌ی ارزش سهام در تاریخ ایالات متحده است.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *