• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
 • تلفن: 02188283411

بهترین و کامل‌ترین لیست ساخت بک لینک رایگان (تکنیک سئو)

بهترین و کامل‌ترین لیست ساخت بک لینک رایگان (تکنیک سئو)

یکی از اقدامات مهم متخصصان سئو بعد از اجرای سئو داخلی و تکنیکال، لینکسازی خارجی (Link Building) است و این لینک‌ها نشان دهنده ارتباط بین صفحات و اعتباریست که به یکدیگر منتقل می‌کنند. همانطور که می دانید، لینکسازی خارجی (یا سئوی Off Page) برای بهبود و پایداری رتبه صفحات ضروری است.

یکی از انواع لینکسازی خارجی، رپورتاژ است که هزینه آن در سال‌های اخیر افزایش یافته و بسیاری از افراد نمی‎‌توانند از عهده قیمت آن برآیند. در این مقاله به شما یاد میدهیم که چطور بدون پرداخت هزینه بتوانید در سایت‌های معتبر بک لینک (Backlink) بسازید.

دلیل ساخت بک لینک رایگان چیست؟

تمام شما کاربران همیش از خود می پرسید دلیل ساخت بک لینک رایگان چیست؟ هرچند رپورتاژها به دلیل فالو بودن لینک‌ها و ارزش محتوایی بالاتر تاثیر بیشتری در بهبود رتبه شما داشته باشد؛ اما لینکسازی پیوسته در سایت‌های رایگان نیز باعث بهبود قابل توجه رتبه صفحات در درازمدت می‌شود. با بک لینک رایگان در واقع شما هزینه نمی‌کنید ولی در عوض زمان و تلاش زیادی را برای بهبود صرف می‌کنید.

بر اساس داکیومنت گوگل، اگر بک لینک با هدف دستکاری رتبه نتایح جستجو (ساخت و خرید لینک با هدف رتبه‌بندی ) ایجاد شده باشد گوگل آن را به عنوان لینک اسپم (Link Spam) یا لینکسازی غیر طبیعی در نظر می‌گیرد.

البته گوگل خرید لینک را به عنوان یک بخش عادی از اهداف مالی و اقتصادی وب سایت‌ها در نظر می‌گیرد اما سعی کنید در آن زیاده‌روی نکنید. اگر در لینکسازی با خرید رپورتاژ زیاده روی کنید، ممکن است نتیجه عکس بگیرید و رتبه صفحات‌ سایت شما افت کنند.

در واقع لینکسازی طبیعی همانطور که از اسم آن پیداست یعنی بک لینک‌هایی که به طور طبیعی ایحاد می‌شوند بدون اینکه صاحب سایت مجبور شود از طریق خرید لینک یا ساخت لینک رایگان در سایت‌های مهمان ایجاد کند. این هنر شما است که در نحوه ساخت بک لینک (فالو (Follow)، نوفالو (Nofollow) و غیره) تعادل برقرار کرده تا ضرر نکنید.

تبادل بیش از حد لینک با یک سایت مشخص، استفاده از برنامه‌های لینکسازی خودکار برای حجم انبوه لینک، لینک‌های بیش از حد در فوترها تنها نمونه‌هایی از لینکسازی غیر طبیعی هستند.

یکی دیگر از اشتباهات سئو، گرفتن حجم زیاد بک لینک یا لینک‌های سایدبار به تعداد بالا است. توجه کنید که هر سایتی برای گرفتن بک لینک مناسب نیست و از سایت‌های معتبر که در ادامه معرفی می‌کنیم برای لینکسازی استفاده کنید.

لیست بهترین بک لینک های رایگان و پر قدرت

در این بخش مجموعه‌ای از سایت‌های بک لینک فارسی و خارجی را ارائه دادیم که شما با استفاده از آنها و تنوع در نوع لینک‌سازی می‌توانید اتفاقات خوبی را برای سئو سایت خود رقم بزنید. بعد از اینکه مراحل سئو سایت را تکمیل کردید در آخرین گام به سراغ منابع بک لینک رایگان بروید.

کامنت گذاری هدفمند و ایجاد بک لینک

شما با گذاشتن کامنت در سایت های کامنت گذاری (یک لینک کامنتی) مانند انجمن‌ها، می‌توانید بک لینک رایگان گرفته و برند خودتان را هم معرفی کنید. معرفی سایت از زبان کاربران در وب، به گوگل سیگنال مثبتی درباره شما می‌دهد.

سایت‌های زیر برای ساخت بک لینک کامنتی استفاده می‌شوند و هر کدام در حوزه مشخصی فعالیت دارند؛ بازاریابی، سوشال مدیا، بازاریابی اینترنتی، آموزشی، تکنولوژی و غیره. برای انتخاب سایت بک لینک کامنتی، بهتر است ارتباط موضوعی آن با سایت خودتان را در نظر بگیرید و از سایت‌های با اعتبار دامنه بالاتر شروع کنید.

وبلاگ های فارسی برای ساخت بک لینک مفید

یکی از ساده‌ترین راه‌های ساخت بک لینک، تولید محتوا در سایت‌های وبلاگی ایرانی است؛ ما در این بخش یک لیست یک لینک از سایت‌های فارسی را برای لینکسازی رایگان را آورده‌ایم که شامل وبلاگ‌ها، سایت‌های پست مهمان، فروم‌ها می‌شوند.

وبلاگ‌های فارسی مکان خوبی برای لینکسازی خارجی هستند که شما با انتخاب یک موضوع جذاب و نوشتن محتوای با کیفیت در آنها، می‌توانید نتیجه خوبی از ساخت بک لینک رایگان بگیرید. در ایجاد این نوع بک لینک‌ها زیاده روی نکرده و موضوعی که برای نوشتن انتخاب می‌کنید با موضوع مطالب سایت‌تان متفاوت باشد؛ زیرا ممکن است گوگل آن را به عنوان لینکسازی غیرطبیعی تشخیص دهد.

تعداد لینکسازی بیشتر به افزایش رتبه سایت شما در SERP گوگل کمک می‌کند به شرطی که شما سایر شرایط را برای ساخت بک لینک داشته باشید؛ شرایطی مانند کیفیت بک لینکی که می‌سازید به علاوه قدمت دامنه‌تان. به علاوه تعداد لینکسازی رقبایتان را بررسی کنید تا بهتر و اثربخش‌تر این کار را انجام دهید.

وبلاگ های خارجی (غیر فارسی) برای ساخت بک لینک مفید

وبسایت‌های وبلاگی غیر فارسی هم دامین آتوریتی بالایی دارند؛ شما می‌توانید با ساخت وبلاگ در آنها و ایجاد محتوای فارسی و انگلیسی بک لینک بسازید. این سایت‌ها برای ساخت بک لینک رایگان عموما قدرت بالایی دارند و اگر با محتوای با کیفیت بنویسید امکان ایندکس شدن آن محتوا وجود دارد.

سایت سازها

سایت‌سازها امکان ساخت بک لینک رایگان و دائمی را فراهم می‌کنند. شما با راه‌اندازی سایت و تولید محتوا برای آن می‌توانید به راحتی لینکسازی کنید. تعدادی از آنها با تکنولوژی هوش مصنوعی کار می‌کنند و با چند قدم یک سایت آماده به شما تحویل می‌دهند. از این سایت‌ها می‌توانید هم بک لینک فالو و هم نوفالو بگیرید.

ایجاد و انتشار پست مهمان در وبسایت های دیگر

منظور از پست مهمان قرار دادن یک محتوای با کیفیت در سایت‌های پذیرنده است. سایت‌هایی مثل ویرگول که اعتبار دامنه بالایی هم دارند اجازه انتشار محتوا و لینکسازی را به شما می‌دهند؛ مزیت این سایت‌ها سرعت بالای ایندکس محتوای منتشر شده است. در ادامه لیستی از سایت‌های بازنشر محتوا و پست مهمان را آورده‌ایم.

ساخت پروفایل رایگان و دریافت بک لینک

در این سایت‌ها حساب کاربری ساخته و لینک خود را در پروفایل شخصی قرار دهید که ایجاد کرده‌اید. آتوریتی این وبسایت‌‎ها بالا است اما در گرفتن بک لینک از آنها زیاده‌روی نکنید.

شرکت در فروم های رایگان ایرانی و خارجی

با ساخت حساب در فروم‌‎های خارجی و شروع بحث در بخش پرسش و پاسخ آنها، بک لینک رایگان بسازید. با اینکه اثر بخشی بک لینک پروفایلی و فروم‌ها زیاد نیست، اما بسیاری از افراد برای طبیعی بودن فرایند لینکسازی و ارسال سیگنال مثبت به گوگل این روش را نیز توصیه می‌کنند. چند نمونه لیست بک لینک قوی را در ادامه آوردیم.

لینکسازی در شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی قوی که کاربران زیادی دارند به بهتر دیده شدن شما کمک می‌کند. علاوه بر این اگر به درستی انجام شود فرصت مناسبی برای لینکسازی و حضور در دیسکاور گوگل است.

برای لینکسازی و بک لینک رایگان در شبکه‌ای مثل ردیت (Reddit) بهتر است در ابتدا مطالبی منتشر کرده بدون اینکه در آنها لینک خود را درج کنید؛ به این ترتیب ردیت متوجه نمی‌شود که هدف شما از انتشار مقاله صرفا لینکسازی است.

در مقاله‌های ابتدایی به سایت‌های معتبر مثل wordpress.org لینک بدهید و بعد از گذشت مدت زمانی در مقاله‌های خود لینکسازی را شروع کنید تا برای این شبکه اجتماعی طبیعی جلوه کنید. در غیر این صورت ردیت (Reddit) تمامی مطالب را فورا حذف و حساب کاربری شما را مسدود می‌کند. پس محتوای مفیدی ارائه کنید و از درج لینک‌های بیش از حد خودداری کنید.

ثبت نام در سایت های اشتراک ویدئو

سایت‌هایی که برای به اشتراک گذاری ویدیو استفاده می‌شوند یه ساخت بک لینک رایگان و با کیفیت کمک می‌کنند. با قرار دادن ویدیو و درج لینک در کپشن سایت‌های اشتراک ویدیو، بک لینک با کیفیت بسازید؛ به این ترتیب به خوبی برند خود را معرفی کرده و سوشال سیگنال خوبی ایجاد کنید. بک لینک‌های این سایت‌ها از جنس نوفالو هستند و به توزیع بهتر انواع لینک (فالو، نوفالو و غیره) کمک می‌کنند.

ترفندهای فنی و موثر در ساخت بک لینک های وبسایت

 • برای یک سایت جدید که تازه راه‌اندازی شده بهتر است سریعا اقدام به لینکسازی خارجی نکنید. اجازه دهید محتوای شما در گوگل ایندکس و برای چند صفحه حداقل رتبه قابل قبولی کسب کنید. ورودی ارگانیگ در سرچ کنسول می‌تواند یک سیگنال برای شروع لینکسازی با احتیاط باشد.
 • برای تمامی صفحات اصلی، دسته و محصولات لینکسازی کنید و تعداد لینکسازی را متناسب با ارزش صفحات خود تنظیم کنید؛ هر چه ارزش صفحه بالاتر، سرمایه گذاری برای ساخت لینک هم بیشتر.
  تعداد زیاد لینک در یک صفحه برای سایت شما خطرناک بوده و گوگل آن را یک فعالیت غیر طبیعی در نظر می‌گیرد.
 • برای شروع در سایت‌های با کیفیت و معتبر بک‌ لینک بسازید.
 • آتوریتی بالا الزامی برای گرفتن بک لینک از یک سایت نیست؛ ارتباط موضوعی سایت به مطالب سایت شما نیز اهمیت زیادی دارد.
 • بک لینک رایگان ممکن است در کوتاه مدت نتیجه دلخواه را به شما ندهد اما در دراز مدت با آهستگی و پیوستگی در انجام آن و تنوع در لینکسازی می‌توانید به نتایج دلخواه برسید.
 • در لینکسازی و گرفتن بک لینک رایگان زیاده‌روی نکنید.
 • همه بک لینک‌ها را از یک یا تعداد محدود سایت نگیرید؛ سایت‌های متنوعی انتخاب کنید.
 • اگر برای خرید رپورتاژ و لینکسازی وارد یک سایت شدید که پر از بک لینک است، این یک هشدار جدی است! شما پا به یک مزرعه لینک گذاشته‌اید، بهتر است سریعا فرار کنید.
 • موضوع شما بهتر کاملا متناسب با صفحات مقصد لینکسازی باشد. لطفا موضوعات پرت انتخاب نکنید!

ابزارهای بررسی اعتبار دامنه لیست بک لینک

اعتبار دامنه معیاری است که کیفیت یک دامنه را نشان می‌دهد؛ برای لینکسازی در لیست بک لینک معرفی شده و یا هر سایت دیگری که در نظر دارید، بهتر است ابتدا اعتبار دامنه آنها را محاسبه کرده و بر همین اساس آنها را اولویت‌بندی کنید. برای بررسی دستی آتوریتی دامنه باید نکاتی از قبیل قدمت دامنه و کیفیت محتوای منتشر شده را در اولویت در نظر بگیرید. در ادامه چند ابزار محاسبه Domain Authority یا اعتبار دامنه را معرفی می‌کنیم:

زمانی بک لینک بکار شما می‌آید که خیالتان از بابت سئوی داخلی و تکنیکال سایت راحت شده باشد. تمام سایت‌های بک لینک رایگان (Free Backlink Sites) که در این مقاله معرفی شد را در یک مینی بوک به صورت PDF جمع‌آوری کردیم تا برای همیشه و همه جا در دسترس شما باشد.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *