• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

جعبه سوخاری

جعبه مرغ سوخاری

جعبه سوخاری

استفاده از بسته‌بندی مقاوم و بهداشتی برای عرضه غذا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سلامت و بهداشت در صنایع غذایی به شمار می‌رود. مرغ سوخاری از جمله آیتم‌های فست فود است که به دلیل سبک پخت نیاز به حساسیت بیشتری برای بسته بندی و عرضه دارد. ترد بودن تکه‌های مرغ سوخاری در هنگام سرو به صورت بیرون بر، به طور مستقیم با نحوه بسته‌بندی و ارسال آن در ارتباط است.

با توجه به نحوه طبخ این غذای خوشمزه و غوطه‌ور شدن در روغن فراوان، امکان نشت روغن زیاد است، ما در ملک مقوا تمامی جوانب را در نظر گرفته‌ایم و محصولاتی با کیفیت و رعایت همه اصول بهداشتی طراحی و تولید کرده‌ایم.

مزایای استفاده از جعبه سوخاری

– پک نمودن سوخاری در کمترین زمان ممکن

– حفظ کیفیت و گرم ماندن سوخاری تا رسیدن به دست مشتری

– روی هم چیدن پک ها و اشغال کمترین فضا در باکس پیک ها

– تبلیغ فست فود و رستوران از طریق چاپ روی جعبه

جعبه سوخاری

جعبه سوخاری دسته دار
جعبه سوخاری در قفلی(بال و میگو)
جعبه سوخاری در قفلی(بال و میگو)
جعبه سوخاری در قفلی مستطیل
جعبه سوخاری در قفلی مستطیل
جعبه سوخاری دربدار دو تیکه دو رنگ
جعبه سوخاری صدفی
جعبه سوخاری سفره ای دو تکه
جعبه سوخاری سفره ای دو تکه
جعبه سوخاری هشت ضلعی دو تکه
جعبه سوخاری هشت ضلعی دو تکه
بشقاب فیش اند چیپس
بشقاب فیش اند چیپس
جعبه سوخاری دسته دار ۷ تیکه
جعبه سوخاری دسته دار ۷ تیکه
جعبه سوخاری دسته دار کرافت
جعبه سوخاری در قفلی(بال و میگو)
جعبه سوخاری در قفلی مستطیل سبز رنگ
جعبه سوخاری در قفلی مستطیل
جعبه سوخاری صدفی
جعبه سوخاری سفره ای دو تکه
جعبه سوخاری سفره ای دو تکه
جعبه سوخاری کف و در جدا
جعبه سوخاری کف و در جدا
بشقاب سوخاری داخل سالن
بشقاب سوخاری داخل سالن
جعبه سوخاری دسته دار ۷ تیکه سیاه و سفید
جعبه سوخاری دسته دار ۷ تیکه
جعبه مرغ سوخاری و سیب زمینی
جعبه برگر صدفی مدل ۳
جعبه سوخاری در قفلی پرپروک
جعبه سوخاری در قفلی(بال و میگو)
جعبه سوخاری در قفلی مدل هلالی
جعبه سوخاری در قفلی مدل هلالی
جعبه سوخاری سفره ای یک تکه
جعبه سوخاری سفره ای یک تکه
جعبه سوخاری درب از بالا
جعبه سوخاری درب از بالا
سطل سوخاری کف و در جدا
جعبه سوخاری کف و در جدا
بشقاب سوخاری داخل سالن کیلویی
بشقاب سوخاری داخل سالن
جعبه سوخاری کیلویی
جعبه سوخاری کیلویی
جعبه سوخاری دسته دار ۴ تیکه
جعبه سوخاری دسته دار ۴ تیکه
جعبه مرغ سوخاری جومانجی
جعبه برگر صدفی مدل ۴
جعبه سوخاری در قفلی مدل هلالی قرمز
جعبه سوخاری در قفلی مدل هلالی
جعبه سوخاری سفره ای یک تکه کرافت
جعبه سوخاری سفره ای یک تکه
جعبه سوخاری درب از بالا کرافت
جعبه سوخاری درب از بالا
جعبه سوخاری سفره ای یک تکه ۴رنگ
جعبه سوخاری سفره ای یک تکه
سوخاری لاک باتم کرافت
جعبه سوخاری لاک باتم کرافت
جعبه سوخاری کیلویی2
جعبه سوخاری کیلویی

اجزای تشکیل دهنده جعبه سوخاری

برای تهیه و تولید بسته بندی‌های جعبه سوخاری از متریال‌ها و مواد گوناگونی استفاده میشود. هرکدام از این مواد دارای ویژگی‌های خاصی بوده که با توجه به میزان بودجه و نظر شما در تولید و چاپ جعبه سوخاری مورد استفاده قرار میگیرند. برخی از لازمه‌های بسته بندی سوخاری عبارتند از:

مقوای ایندربرد سفید


این مقوا در اکثر فست فودی‌ها برای بسته بندی سوخاری، پیتزا و … مورد استفاده قرار میگیرد. مقوای ایندربرد از بهداشتی ترین مقواها در بسته بندی محصولات غذایی میباشد. این مقوا ضخیم و سه لایه است. با توجه به قطر لایه اول و آخر میزان بهداشتی بودن مقوا مشخص میشود. قیمت این مقوا ارزان و مقرون به صرفه میباشد. چاپ طرح روی این مقوا نسبت به مقواهای دیگر آسان تر بوده و کیفیت بهتری نیز دارد. قابل بازیافت بوده و به محیط زیست صدمه نمیزند. انعطاف پذیری بالایی داشته و بدون شکستن خم میشود. همچنین مناسب برای گرم نگه داشتن و حفظ کیفیت اولیه غذا است.

مقوای پشت طوسی


این مقوا ازمواد بازیافتی تهیه میشود و کیفیت پایین تری نسبت به سایر مقواها دارد. استفاده از این مقوا در استفاده برای جعبه سوخاری به هیچ عنوان توصیه نمیشود چرا که گرمای غذا را از بین برده و سبب ناراضایتی مشتریان نیز میگردد.

مقوا یک لایه


برای این بسته بندی در ابتدا یک لایه روزنامه، سپس مواد بازیافتی و در لایه سوم کرافت یا گلاست قرار میدهند. این مقوا نسبت به مقوای پشت طوسی از بهداشتی بالاتری برخوردار بوده و برای استفاده در جعبه‌های سوخاری نیز مناسب تر است. برای بسته بندی در پیتزا نیز از این جعبه‌ها استفاده میکنند.

مقوای ایفلوت


این مقوا دارای ۳ و ۵ لایه میباشد. مقوای مقاومی بوده و از خارج شدن هوای گرم سوخاری جلوگیری میکند. برای بسته بندی سوخاری و جعبه پیتزا از این نوع مقوا بسیار استفاده میکنند.

ویندوز پک


یکی از جعبه‌های سوخاری کاربردی و خلاقانه‌ای که از نظر مشتریان خاص و منحصر به فرد میباشد ویندوز پک است. ویندوز پک یا جعبه پنجره دار به گونه‌ای طراحی شده است که مشتری بتواند بخشی از سوخاری‌های داخل جعبه را مشاهده کند. از مقاومت بالایی برای جلوگیری از نفود هوای سرد برخوردار بوده و انواع مختلفی دارد. ویندوز پک کشویی استفاده آسان تری برای مشتریان به وجود می‌آورد.


– برای اینکه مرغ سوخاری خمیر نشده و ترد بودن آن به خوبی حفظ شود، باید در جعبه سوخاری منافذی برای بیرون رفتن بخار داغ ایجاد شود. به دلیل بیرون بردن جعبه سوخاری برای رساندن آن به دست مشتری ممکن است بخار و گرمای موجود در ظرف، مرغ سوخاری را خمیر کرده و باعث تغییر در مزه آن شود.

– از ویژگی‌های مهمی که جعبه‌های سوخاری باید آن را دارا باشند تولید و تهیه در انواع اندازه و سایزهای گوناگون میباشد. جعبه‌ها با توجه به تعداد مرغ‌های سوخاری سفارش داده شده و مورد استفاده قرار میگیرند.

– کف جعبه‌های سوخاری باید در فرآیند تولید به صورت خودکار بسته و تهیه شوند تا جعبه‌ها در کوتاه ترین زمان قفل و به دست مشتریان برسند. یکی از مواردی که باعث نارضایتی در مشتریان میشود دیر رسیدن سفارش به دست آن‌ها میباشد.

– در تهیه جعبه سوخاری باید از مقوای با کیفیت که از بالاترین سطح بهداشت برخوردار است، استفاده کرد تا وزن ورغ‌های دو تکه، سه تکه و پنج تکه را تحمل کرده و باعث بیرون ریختن غذا نشود.

– جعبه سوخاری باید قابلیت گرماژ بالایی داشته باشد. گرماژ یا وزن پایه در صنعت مقوا به چگالی سطح کاغذ نسبت داده میشود.

– از مواد بازیافتی تولید نشده باشد و بهداشت در آن رعایت شده باشد تا سلامتی مشتریان را تحت الشعاع قرار ندهد. همچنین جعبه سوخاری باید قابل بازیافت بوده و به محیط زیست صدمه نزند.

– قابلیت چاپ داشته باشد. یکی از اصلی ترین نکات برای استفاده جعبه سوخاری طراحی لوگو و نام برند فست فود یا رستوران میباشد.

– مقاوم در برابر فشار و سرما باشد. از نفوذ هوای سرد به داخل غذا جلوگیری کند. همچنین باید بر اثر فشار ظاهر خود را از دست ندهد تا غذا له نشود.

– سبک باشد تا قابلیت راحت تری برای حمل و نقل به وجود آید. از مواد با کیفیت در تهیه و تولید آن استفاده شده باشد تا مشتری بتواند به راحتی از آن استفاده کند.


بسته بندی جعبه سوخاری یک فرصت مناسب برای فست فودی‌ها در تاثیر گذاری و جلب رضایت مشتریان میباشد. در صورتی که محصولات غذایی در یک قالب زیبا و خلاقانه در معرض دید مشتری قرار گیرند، ممکن است او را تحت تاثیر قرار دهند تا سفارش‌های بعدی خود را نیز از آن برند یا فست فودی تهیه کند. نوع بسته بندی جعبه سوخاری ، رنگ، جنس و طراحی آن از موارد موثر در بسته بندی مواد غذایی هستند.

یکی از بهترین مزایایی که استفاده از جعبه سوخاری برای فست فودی‌ها ایجاد میکند برندسازی است. با برندسازی درست نام شما در ذهن مخاطبین‌تان ماندگار میشود. بسته بندی‌ها به صورت مستقیم از سمت شما با مشتری ارتباط برقرار میکنند. در نتیجه این موضوع باعث میشود فرد با برند و نام شما آشنا شده و حتی آن را به دیگران معرفی کند. بسته بندی‌های سوخاری طرح اول در انواع طرح و مدل به صورت اختصاصی و بدون محدودیت با بهترین کیفیت به شما ارائه میشوند.

امروزه به دلیل افزایش تعداد رستوران و فست فودی‌ها ایجاد مشتری و گسترش کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور فست فودی‌ها و یا رستوران‌ها برای ایجاد مشتری بیشتر و افزایش درآمد امکاناتی چون بیرون بری را به وجود آورده‌اند. این امکان باعث سهولت مشتریان شده و سفارشات آن‌ها را به راحتی به دستشان میرساند. برای ارسال مرغ‌های سوخاری به دست مشتریان باید از جعبه‌های سوخاری بهره برد.

این جعبه‌ها اگر به صورت درست و با طراحی مناسب در دسترس کاربران قرار گیرند میتوانند شما را در بازار کسب و کار به موفقیت برسانند. با این روند در مقابل رقبا به موفقیت رسیده و از آن‌ها پیشی خواهید گرفت. برندسازی موفق میتواند به ترند شدن شما در فضای مجازی نیز بی‌انجامد، این کار درآمد شما را به حد بالایی می‌رساند. این دلایل سبب میشود بسته بندی جعبه سوخاری از اهمیت بالایی برخوردار باشد.