• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

اپل، گوگل و غول‌های فناوری برای توسعه هوش مصنوعی مسئولانه متحد می‌شوند

اپل، گوگل و غول‌های فناوری برای توسعه هوش مصنوعی مسئولانه متحد می‌شوند

مجموعه کاملی از غول‌های فناوری (در مجموع ۲۰۰ شرکت) که شامل مواردی از جمله متا، گوگل، مایکروسافت و اپل می‌شوند، برای پیشبرد شیوه‌های هوش‌مصنوعی مسئولانه به کنسرسیوم مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی ایالات متحده (AISIC) پیوسته‌اند. «جینا ریموندو»، وزیر بازرگانی ایالات متحده ضمن معرفی اعضای جدید AISIC، اعلام کرد که آن‌ها موظف به انجام اقداماتی هستند که در فرمان اجرایی فراگیر رئیس جمهور «جو بایدن» در مورد هوش مصنوعی به آن‌ها اشاره شده است.

براساس گزارش انگجت، ریموندو در بیانیه خود گفت:

«دولت ایالات متحده نقش مهمی در تعیین استانداردها و توسعه ابزارهای موردنیاز برای کاهش خطرات و استفاده از پتانسیل عظیم هوش مصنوعی دارد.»

فرمان اجرایی بایدن در مورد هوش مصنوعی مسئولانه

کرملین که از این قرارداد استقبال کرده، حدود ۱۸ ماه است که همراه با سرمایه‌گذاران روسی درگیر مذاکره با یاندکس بوده تا این موتور جستجو را از مادر هلندی خود جدا کند.

شرکت مالک یاندکس همیشه به‌دنبال این بوده است که خود را فارغ از نفوذ کرملین نشان دهد؛ اکنون ارزش بازار این شرکت ۱۰.۲ میلیارد دلار محاسبه می‌شود، اما در اواخر سال ۲۰۲۱، قبل از حمله روسیه به اوکراین، ارزش بازار آن به ۳۰ میلیارد دلار رسیده بود. مالک یاندکس پس از این معامله، احتمالاً دیگر از این نام استفاده نخواهد کرد.

فرمان اجرایی بایدن در مورد هوش مصنوعی مسئولانه

فرمان اجرایی بایدن که ماه اکتبر اعلام شد، بسیار گسترده بود، بنابراین این کنسرسیوم روی توسعه دستورالعمل‌هایی برای «تیم قرمز، ارزیابی قابلیت‌ها، مدیریت ریسک، ایمنی و امنیت و واترمارک‌کردن محتوای ساخته‌شده» تمرکز خواهد داشت.

یکی از جنبه‌های مهم دستور اصلی بایدن، مشخص‌کردن محتوای ساخته‌شده با هوش‌مصنوعی از طریق واترمارک است. اعضای این کنسرسیوم دستورالعمل‌ها و اقداماتی را توسعه خواهند داشت تا اطمینان پیدا کنند که کاربران بتوانند به‌راحتی محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کنند. این امر به نوبه خود می‌تواند باعث کاهش دیپ‌فیک و انتشار اطلاعات نادرست شود. در همین زمینه، OpenAI نیز به تازگی اعلام کرده بود که برای تشخیص محتواهای ساختگی، به تصاویر DALL-E 3 واترمارک اضافه می‌کند. چین نیز قصد دارد استفاده از واترمارک روی محتواهای ساخته‌شده با هوش مصنوعی را اجباری کند.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که کار این کنسرسیوم به‌تازگی آغاز شده است و وزارت بازرگانی می‌گوید که این کنسرسیوم بزرگ‌ترین مجموعه تیم‌های آزمایش و ارزیابی در جهان خواهد بود.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *