• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

جو بایدن لایحه جدایی تیک‌تاک از بایت‌دنس را امضاء می کند

جو بایدن لایحه جدایی تیک‌تاک از بایت‌دنس را امضاء می کند

چند روز قبل گروهی از قانون‌گذاران آمریکایی لایحه جدیدی ارائه کردند که به موجب آن تیک‌تاک باید از مالک چینی خود، یعنی بایت‌دنس جدا شود. به‌عبارتی، این اپلیکیشن باید به شرکت‌های غربی فروخته شود تا بتواند به کار خود در آمریکا ادامه دهد. حالا «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا، از این لایحه حمایت کرده و گفته است اگر تصویب شود، آن را امضا خواهد کرد.

براساس گزارشی تازه، تنش میان تیک‌تاک و قانون‌گذاران آمریکایی شدیدتر می‌شود. تیک‌تاک پیام‌های انبوهی را برای کاربران خود ارسال کرده است تا نمایندگان را در مجلس از این تصمیم جدید منصرف کنند. در جبهه مقابل نیز جو بایدن هنگام بحث درباره لایحه جدید به خبرنگاران گفته است: «اگر لایحه را تصویب کنند، آن را امضا خواهم کرد.»

تیک‌تاک در برابر قانون‌گذاران آمریکایی

در لایحه جدید گفته شده است که به اپلیکیشن‌هایی مانند تیک‌تاک که توسط «دشمنان خارجی» کنترل می‌شوند، شش ماه فرصت داده می‌شود تا روابط خود را با مالک خارجی‌شان قطع کنند؛ در غیر این صورت با جریمه‌های هنگفتی مواجه خواهند شد که احتمال تعطیلی آن‌ها را به‌دنبال خواهد داشت.

در قانون «حفاظت از آمریکایی‌ها در برابر اپلیکیشن‌های کنترل‌شده توسط دشمنان خارجی» به‌صراحت نام تیک‌تاک و شرکت مادر آن، بایت‌دنس، آمده است و بیان می‌کند که «توزیع، نگهداری یا به‌روزرسانی» این اپ باید غیرقانونی تلقی شود، مگر اینکه تیک‌تاک خود را در عرض ۱۸۰ روز از بایت‌دنس جدا کند.

تیک‌تاک در برابر قانون‌گذاران آمریکایی

عدم رعایت این قانون، درصورت تصویب، می‌تواند منجر به «جریمه مدنی» تا ۵۰۰۰ دلار به‌ازای هر کاربر آمریکایی شود. به ادعای تیک‌تاک که ۱۷۰ میلیون کاربر آمریکایی دارد، این جریمه روی کاغذ می‌تواند به رقم هنگفت ۸۵۰ میلیارد دلار برسد.

اگرچه این لایحه در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، اما رأی اولیه کمیته انرژی و بازرگانی مجلس را به اتفاق آرا (۵۰ بر ۰) کسب کرده است. با‌این‌حال، تیک‌تاک از مبارزه پا پس نمی‌کشد. این اپلیکیشن روز پنج‌شنبه اعلان‌هایی برای میلیون‌ها کاربر آمریکایی خود ارسال کرد و از آن‌ها خواست تا با تماس با نمایندگان سیاسی خود، جلوی بسته‌شدن تیک‌تاک را بگیرند.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *