• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

دی‌جی نووتنی اپل را به مقصد خودروسازی Rivian ترک کرد

دی‌جی نووتنی اپل را به مقصد خودروسازی Rivian ترک کرد

«دی‌جی نووتنی» (DJ Novotney)، مدیر باتجربه بخش مهندسی سخت‌افزار اپل که به مدت حدود ۲۵ سال در این شرکت روی نسل‌های مختلفی از آیپاد، آیفون، اپل واچ و غیره کار کرده بود، کوپرتینو را ترک می‌کند تا به شرکت خودروسازی Rivian بپیوندد.

به‌ گزارش بلومبرگ، نووتنی دومین مدیر اپل است که در ماه جاری این شرکت را به مقصد Rivian ترک می‌کند. پیش‌تر «جوناس رینکه»، مدیر بخش محصول و خدمات اتومبیل اپل نیز به این شرکت خودروسازی رفته بود تا معاون بخش مدیریت محصول شود.

اپل یک مدیر دیگر خود را از دست داد

در گزارش حاضر گفته شده است که دی‌جی نووتنی در Rivian معاون ارشد برنامه‌های خودرویی خواهد شد و به‌طور مستقیم به مدیرعامل این شرکت یعنی «آرجی اسکارینج» گزارش خواهد داد. نووتنی در یادداشتی درباره تصمیم جدایی از اپل نوشت:

«خلق محصولات شگفت‌انگیز کاری است که در آن بهترین هستیم و من خیلی خوش‌شانس بودم که در این مسیر عضو تیم‌های فوق‌العاده‌ای شدم که محصولات زیادی نظیر آیپاد، آیفون، آیپد، واچ و غیره را توسعه دادند. اپل بخشی از زندگی من بود، اما حالا زمان آن فرارسیده است تا از این مرحله بگذرم و به تولید مجموعه جدیدی از محصولات کمک کنم.»

خودروسازی Rivian

این گزارش دی‌جی نووتنی را به‌عنوان معاون بسیاری از مدیران ارشد بخش مهندسی سخت‌افزار اپل توصیف کرده است. او علاوه بر کار روی آیپاد، آیفون، آیپد و اپل واچ، روی پروژه تایتان که همان پروژه خودروی اپل است هم کار کرده بود. پیش‌تر بلومبرگ در گزارشی گفته بود که اولین خودروی اپل برای عرضه در سال ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی شده است.

بلومبرگ می‌گوید نووتنی اخیراً سمت مدیر ارشد توسعه محصولات خانگی آینده اپل ازجمله دستگاه‌های رباتیک و فضاهای هوش مصنوعی را به‌دست آورده بود. بااین‌حال، ظاهراً این سمت برای او آن‌قدر جذاب نبوده است که به فعالیت در کوپرتینو ادامه دهد. حالا باید دید که ثمره تلاش‌های او در Rivian به چه محصولاتی منجر خواهد شد. Rivian سازنده خودروهای برقی است و رقیبی برای تسلا محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *