• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مدیرعامل موزیلا از سمت خود کناره‌گیری کرد!

مدیرعامل موزیلا از سمت خود کناره‌گیری کرد!

رد پالت: شرکت موزیلا که مرورگر متن‌باز فایرفاکس را مدیریت می‌کند، رسماً کناره‌گیری «میچل بیکر» از سمت مدیرعاملی را اعلام کرد. او اکنون روی هوش مصنوعی و ایمنی اینترنت تمرکز خواهد کرد. حالا «لورا چمبرز»، یکی از اعضای هیئت‌مدیره موزیلا و کارآفرین باتجربه PayPal و Airbnb به‌عنوان مدیرعامل موقت موزیلا انتخاب شده است.

بیکر که یکی از پیشگامان سیلیکون‌ولی و همچنین از بنیان‌گذاران پروژه موزیلا است، در بیانیه این شرکت توضیح می‌دهد که به تصمیم خودش کناره‌گیری کرده و گفت که هدف این حرکت احساس ضرورت نسبت به وضعیت فعلی اینترنت و اعتماد عمومی بوده است. بیکر توضیح می‌دهد که می‌خواهد توجه بیشتری را به‌سمت سیاست‌ها، محصولات و فرایندها معطوف کند تا مدل‌های کسب‌وکار این شرکت را به چالش بکشد. او از سال ۲۰۲۰ به‌عنوان مدیرعامل موزیلا مشغول به کار بوده است.

کناره‌گیری «میچل بیکر» از سمت مدیرعاملی

استراتژی های مدیر عامل جدید موزیلا Mozila

چمبرز که به‌عنوان مدیرعامل موقت انتخاب شده است نیز می‌گوید که قصد دارد روی ساخت محصولات جدیدی تمرکز کند که نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی را برطرف می‌کند و درهمین‌حال به‌دنبال یک مدیرعامل تمام‌وقت است.

او همچنین اشاره می‌کند که به‌دنبال سمت مدیرعامل دائم نیست، زیرا قصد دارد اواخر امسال به دلایل خانوادگی به استرالیا برگردد.

این تصمیمات درحالی گرفته‌ شده‌اند که موزیلا چاره‌ای جز بازنگری نقش خود در دنیای تحت سلطه غول‌های فناوری و هوش مصنوعی ندارد. فایرفاکس که ۲۰ سال پیش برای به‌چالش‌کشیدن تسلط اینترنت اکسپلورر راه‌اندازی شده بود و زمانی بیش از ۳۰ درصد بازار مرورگرهای جهانی را به خود اختصاص داده بود، اکنون با چالش و رقیب بزرگی به نام گوگل کروم روبه‌روست که باعث شده سهم فایرفاکس کاهش پیدا کند.

موزیلا این ماه از سرویس مانیتور پلاس رونمایی کرد که به‌طور خودکار به‌دنبال اطلاعات شما در منابع آنلاین، از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا اپ‌ها و ترکرهای مرورگرها، می‌گردد و اقدام به حذف آن‌ها می‌کند.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *