• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

گوگل از Circle Search امکان جدید جستجو رونمایی کرد

گوگل از Circle Search امکان جدید جستجو رونمایی کرد

مدت‌ها است که گوگل، هرروزه با آپدیت‌های مستمر، امکانات جدیدی را به خود اضافه می‌کند و این بار، نوبت به ویژگی Circle Search رسیده. Circle Search یک امکان جدید در بخش جستجوی گوگل است که در حال حاضر و طبق اعلام گوگل در کنفرانسی که اخیرا برگزار شد، روی برخی از گوشی‌های اندرویدی فعال شده است.

همانطور که از نام این امکان پیداست، در قابلیت جستجوی دایره‌ای یا همان Circle Search کاربر می‌تواند در گوشی هوشمند خود، دورِ هر چیزی که می‌خواهد، یک دایره بکشد و سپس با کلیک بر روی آن دایره، هر اطلاعاتی که راجع به آن می‌خواهد در نتایج جستجوی گوگل مشاهده کند. می‌توان گفت هدف اصلی گوگل از اضافه کردن این ویژگی، صرفه‌جویی در زمانِ اسکرین‌شات گرفتن از یک موضوع، بستن برنامه و سپس جستجوی آن در گوگل باشد. 

در بخش زیر می‌توانید ویدیوی معرفی که گوگل در ارتباط با circle search منتشر کرده است را مشاهده کنید:

شاید در نگاه اول، این ویژگی گوگل را بسیار شبیه به Google Lens بدانید؛ اما تفاوت اصلی Circle Search با Google Lens این است که شما می‌توانید از آن جدا از برنامه خودِ گوگل و در هر جای گوشی خود استفاده کنید و تنها با کشیدنِ یک دایره دورِ موضوعی که می‌خواهید، کلیک بر روی آن و سپس مشاهده پیام “add to your search”، نتایج جستجو را در رابطه با آن موضوع مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که این ویژگی تنها روی گوشی‌های Galaxy S24 سامسونگ، همراه با Pixel 8 و ۸ Pro به‌طور آزمایشی قابل استفاده است و احتمالا به‌زودی روی گوشی‌های اندویدی بیشتری فعال می‌شود. البته بر اساس اعلام و بر خلاف قابلیت circle search، از امروز برخی دیگر از قابلیت‌های جدید جستجو روی تمامی گوشی‌های اندرویدی و فقط در ایالات متحده قابل استفاده هستند.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *