• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

امکان ارسال پیام صوتی در شبکه اجتماعی لینکدین

امکان ارسال پیام صوتی در شبکه اجتماعی لینکدین

لینکدین که یک شبکه اجتماعی مبتنی بر روابط حرفه‌ای و تجاری است در قالب امکانی جدید پیام‌های صوتی را به قابلیت‌های این شبکه افزود. طبق اخبار منتشر شده این ویژگی طی هفته‌های آتی در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت و از طریق اپلیکیشن‌های پلتفرم‌های اندروید و iOS‌ قابل استفاده خواهد بود. در عین حال کاربران می‌توانند پیام‌های صوتی خود را هم از طریق موبایل و هم از طریق وبسایت لینکدین دریافت کنند. هر پیام صوتی نهایتا می‌تواند یک دقیقه باشد.

لینکدین پیش از این ثابت کرده یک ابزار قدرتمند در حوزه مشاغل و تجارت است که محبوبیت ویژه‌ای هم میان مسئولین جذب نیرو و متخصصان حوزه منابع انسانی دارد. در عین حال با گسترش قابلیت‌ها،‌ این شبکه می‌تواند در نقش نوعی ایمیل دوم عمل کند. ویژگی پیام صوتی افراد را از نوشتن متن که امری وقت‌گیر به نظر می‌رسد فارغ می‌کند و از طرف دیگر می‌تواند به مجموعه پیام‌های دریافتی افراد در این شبکه وزن و اهمیت بیشتری بدهد.

دلایل افزوده شدن قابلیت ارسال پیام صوتی لینکدین

  • راحتی کاربران: لینکدین معتقد است فرستادن پیام‌های صوتی از تایپ کردن بسیار راحت‌تر است و سریعتر هم انجام می‌شود.
  • دوم اینکه فرد می‌تواند هرزمان که خواست پیام صوتی را بشنود و به آن پاسخ دهد؛‌ اقدامی که بسیار بهتر از تماس گرفتن با فرد است.
  • نهایتا اینکه لینکدین معتقد است اگر صدای خود را بفرستید توان بیشتری برای بیان خود دارید. صدا به شکلی ویژه متعلق به شماست و بیانگر بخشی از حال و هوا و شخصیت‌تان. لینکدین فکر می‌کند افزودن ویژگی جدید باعث بهتر شدن امکانات بیانی این شبکه اجتماعی خواهد شد.

با این وجود انتقاداتی نیز به تصمیم جدید لینکدین وارد شده است. بعضی از منتقدین می‌گویند لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است و برای مرتبط کردن افراد در یک محیط تجاری و حرفه‌ای کاربرد دارد.

در این محیط عموما فرد برای اطلاع یافتن از جزییات بیشتر در مورد شغل یا احتمال استخدام، به طرف مقابل تلفن نمی‌زند بلکه برای این کار از ایمیل استفاده می‌کند. به همین دلیل پیام صوتی که به باور لینکدین جایگزین خوبی برای تماس صوتی است در واقع ممکن است کاربرد چندانی در این شبکه نداشته باشد.

نهایتا باید اشاره کنیم که شیوه ارسال این پیام‌ها هم بسیار ساده است و صرفا با فشردن و نگه‌داشتن یک دکمه می‌توانید پیام خود را ضبط کنید و سپس با رها کردن آن پیام را ارسال کنید. لینکدین که در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت مایکروسافت خریداری شد در حال حاضر ۵۶۲ میلیون عضو دارد. این خبر مربوط به ۵سال پیش است و تنها بروزرسانی شده است.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *