• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

تیم کوک مدیر عامل اپل: میزان سرمایه‌گذاری خود را در چین افزایش میدهیم.

تیم کوک مدیر عامل اپل: میزان سرمایه‌گذاری خود را در چین افزایش میدهیم.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، در جریان سفر به چین برای افتتاح فروشگاه جدید، از این کشور به‌عنوان مرکز تولید یاد کرد. اظهارات کوک پس‌ از آن مطرح می‌شود که گزارش مالی اپل به کاهش ۱۳ درصدی درآمد از چین و برآوردهای بازار از کاهش ۲۴ درصدی فروش آیفون در هفته‌های ابتدایی امسال خبر دادند.

طبق گزارش فایننشال‌ تایمز، کوک وعده داده است که سرمایه‌گذاری بیشتری در چین انجام دهد؛ اما هیچ جزئیاتی از حجم این سرمایه‌گذاری به‌اشتراک نگذاشت. روزنامه‌ی دولتی تندرو گلوبال‌تایمز چین، به‌نقل از کوک گفت: «هیچ زنجیره‌ی تأمینی در جهان وجود ندارد که برای ما حیاتی‌تر از چین باشد.»

تیم کوک مدیر عامل اپل

براساس اعلام رسانه‌های دولتی شانگهای، کوک سطح بالای مدرن‌سازی کارخانه‌های چینی و قابلیت‌های تولیدی بسیار پیشرفته و کارگران آزموش‌دیده را ستایش کرد. اپل آزمایشگاه تحقیقاتی جدیدی در شنژن تأسیس خواهد کرد که پشتیبانی بهتری برای کارمندان این منطقه ارائه می‌دهد و سطح همکاری با تأمین‌کنندگان محلی را عمیق‌تر خواهد کرد.

مشکلات سه گانه اپل در چین

اپل درحال‌حاضر با سه مشکل در چین مواجه است. اولین مشکل وضعیت اقتصادی این کشور است که باعث شد اپل تخفیفات غیرمعمول زیادی برای جبران کاهش تقاضا روی محصولاتش اعمال کند. دوم مشکل این است که روابط سیاسی ضعیف بین ایالات‌ متحده و چین، شهروندان چینی را از خرید آیفون منصرف کرده است. سومین مشکل نیز به ظهور مجدد و غافل‌گیرکننده‌ی هواوی به‌عنوان رقیب آیفون در چین مربوط می‌شود.

سازنده‌ی گوشی آیفون درحال‌حاضر با سه مشکل در چین مواجه است. اولین مشکل وضعیت اقتصادی این کشور است که باعث شد اپل تخفیفات غیرمعمول زیادی برای جبران کاهش تقاضا روی محصولاتش اعمال کند. دوم مشکل این است که روابط سیاسی ضعیف بین ایالات‌ متحده و چین، شهروندان چینی را از خرید آیفون منصرف کرده است. سومین مشکل نیز به ظهور مجدد و غافل‌گیرکننده‌ی هواوی به‌عنوان رقیب آیفون در چین مربوط می‌شود.

هواوی سال گذشته گوشی بسیار موفق میت ۶۰ را روانه‌ی بازار کرد که از تراشه‌ی ۵G ساخت شرکتی چینی بهره می‌برد؛ اتفاقی که بسیاری از کارشناسان آن را غیرممکن می‌دانستند. دستیابی سریع هواوی به تراشه‌های ۵G آن‌قدر شگفت‌انگیز بود که حتی مشاور امنیت ملی ایالات‌ متحده در نشست خبری کاخ سفید به آن اشاره کرد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *