• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

هشدار متا: جان زاکربرگ را تهدید نکنید!

هشدار متا: جان زاکربرگ را تهدید نکنید!

علاقه «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، به هنرهای رزمی ترکیبی و ورزش‌های مخاطره‌آمیز ظاهراً برای سرمایه‌گذاران این شرکت نیز خطراتی را به‌همراه دارد. متا در گزارش مالی سالانه خود برای سال ۲۰۲۳ به‌عنوان یک هشدار این موضوع را به‌ سرمایه‌گذاران اعلام کرد که زاکربرگ به‌دلیل علاقه‌اش نسبت به فعالیت‌های خطرناک حتی ممکن است جان خود را از دست بدهد. همان‌طور که CNBC در گزارش خود توضیح می‌دهد، متا در بخشی از گزارش سالانه مالی این شرکت به سرمایه‌گذاران گفته است:

«آقای زاکربرگ و برخی از مدیران دیگر در فعالیت‌های پرخطر مختلفی مانند ورزش‌های رزمی، ورزش‌های مخاطره‌آمیز و هوانوردی تفریحی شرکت می‌کنند که خطر آسیب‌های جدی و مرگ را به‌همراه دارد. اگر آقای زاکربرگ به هر دلیلی از دسترس خارج شود، ممکن است [این امر] تأثیرات نامطلوبی بر عملیات ما داشته باشد.»

علاقه مارک زاکربرگ به ورزش‌های رزمی

زاکربرگ که بنیان‌گذار، مدیرعامل و بزرگ‌ترین سهامدار متاست، علاقه بسیار زیادی به هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) و ورزش‌های مخاطره‌آمیز دارد و تاکنون گزارش‌های زیادی در این رابطه منتشر شده است.

در بیانیه متا نیز احتمالاً به علاقه زاکربرگ نسبت به جوجیتسو برزیلی اشاره شده که او همراه با «اسرائیل آدسانیا»، قهرمان میان‌وزن UFC و «لکس فریدمن»، مجری پادکستی معروف در این زمینه تمرین می‌کند. هرچند طبق آمار، مرگ بر اثر هنرهای رزمی بسیار نادر است و کمتر از ۲۰ مورد مرگ ناشی از این ورزش ثبت شده، اما مشخصاً متا تلاش دارد که نشان دهد مدیرعامل آن ارزش بیشتری دارد.

علاقه مارک زاکربرگ به ورزش‌های رزمی

سال گذشته میلادی، در گزارش‌هایی به برگزاری یک مبارزه در قفس بین زاکربرگ و ماسک اشاره شده بود و از همان زمان تاکنون مدیرعامل متا بارها به علاقه‌اش نسبت به هنرهای رزمی اشاره کرده است.

این گزارش مالی تأثیر بسیار مثبتی برای این شرکت داشته و اخیراً ارزش بازار آن از یک تریلیون دلار عبور کرده است. پس از انتشار گزارش نیز ارزش سهام این شرکت با رشدی تقریباً ۲۰ درصدی، بازار را تکان داد و حدود ۲۰۰ میلیارد دلار به ارزش خود افزود. علاوه‌براین، ثروت مارک زاکربرگ با رشد سهام متا، ۲۸ میلیارد دلار بیشتر شد.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *