• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

تامبلر و وردپرس محتوای کاربران را به شرکت‌های هوش مصنوعی میفروشند

تامبلر و وردپرس محتوای کاربران را به شرکت‌های هوش مصنوعی میفروشند

طبق گزارش‌ها، تامبلر و وردپرس قرار است محتواهای تولیدشده توسط کاربران را به شرکت‌های هوش مصنوعی بفروشند. سؤالی که اکنون پیش می‌آید این است که کدام شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی قرار است محتواهای تامبلر و وردپرس را خریداری کند؟

رسانه ۴۰۴ Media گزارش می‌دهد که کمپانی «Automattic»، شرکت مادر پلتفرم‌های تامبلر و وردپرس، درحال تکمیل توافقی به‌منظور آموزش مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI و Midjourney است.

این احتمال وجود دارد که شرکت «اتوماتیک» حجم وسیعی از اطلاعات را به سرویس‌های هوش مصنوعی بفروشد. «سیل کیج»، مدیرمحصول شرکت تامبلر، با انتشار پستی درون‌سازمانی مدعی شده که Automattic آماده ارسال داده‌های خصوصی یا مرتبط با شریک است؛ درحالی‌که طبق معامله، قرار نبوده این داده‌ها فروخته شوند.

ارائه داده‌های خصوصی تامبلر و وردپرس برای آموزش هوش مصنوعی

ارائه داده‌های خصوصی تامبلر و وردپرس برای آموزش هوش مصنوعی؟

گزارش حاضر می‌گوید این اطلاعات شامل محتواهای مشکوک مثل پست‌های خصوصی در وبلاگ عمومی، وبلاگ‌های حذف‌شده یا تعلیق‌شده، سؤالات بی‌پاسخ، پاسخ‌های خصوصی، محتواهای حساس و محتواهایی از وبلاگ‌های شرکای این کمپانی (ازجمله وب‌سایت موسیقی سابق اپل) است.

این پست داخلی نشان می‌دهد که مهندسان Automattic درحال تهیه لیستی از شناسه‌های محتوایی هستند که باید حذف شوند. مشخص نیست که آیا این داده‌ها قبلاً برای شرکت‌های هوش مصنوعی ارسال شده‌اند یا خیر.

انگجت به Automattic ایمیل زد تا نظر این شرکت را در مورد این گزارش بپرسد. این شرکت ادعا کرد:

«ما فقط محتواهای عمومی را که در WordPress.com و Tumblr میزبانی شده‌اند، از سایت‌هایی که با گردآوری اطلاعات مخالفت نکرده باشند، به اشتراک می‌گذاریم.»

این بیانیه خاطرنشان می‌کند که درحال‌حاضر مقررات قانونی، خزنده‌های وب شرکت‌های هوش مصنوعی را ملزم نمی‌کند که از انتخاب کاربران برای غیرفعال‌سازی عملکرد این برنامه‌ها تبعیت کنند.

به‌نظر می‌رسد که خط پایانی بیانیه کمپانی اتوماتیک با آنچه که از این معامله گزارش شده است، مطابقت دارد و بنابراین احتمالاً کمپانی اتوماتیک داده‌های انصرافی کاربران را به OpenAI نفروخته است:

«ما تا زمانی با شرکت‌های منتخب هوش مصنوعی کار می‌کنیم که برنامه‌های آن‌ها با استراتژی‌های ما همسو باشد. شرکت‌های ما به درخواست‌ها برای انصراف از گردآوری اطلاعات توسط کاربران و شرکت‌ها احترام می‌گذارد.»

به‌تازگی نیز ردیت درزمینه آموزش هوش مصنوعی، قراردادی به ارزش ۶۰ میلیون دلار با گوگل به امضا رسانده است.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *