• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

دولت چین واتساپ و تردز را از اپ استور حذف کرد

دولت چین واتساپ و تردز را از اپ استور حذف کرد

بر اساس گزارش رویترز، سایر پلتفرم‌های متا نظیر فیسبوک، اینستاگرام و مسنجر همچنان در اپ استور چین قابل دسترس هستند. بسیاری دیگر از اپلیکیشن‌های محبوب شرکت‌های غربی نظیر یوتیوب و ایکس نیز در اپ استور چین وجود دارند. فعلا به‌طور دقیق مشخص نیست که نرم‌افزارهای واتساپ و تردز چگونه خطری برای امنیت ملی چین بوده‌اند.

اپل در ایمیلی به رویترز اعلام کرد: «اداره‌ی فضای سایبری چین بر اساس نگرانی‌های امنیت ملی، به حذف این اپلیکیشن‌ها از فروشگاه چین دستور داد. ما موظف‌به پیروی از قوانین کشورهایی هستیم که در آنجا فعالیت می‌کنیم، حتی زمانی که با قوانین مخالف باشیم.»

اپل می‌گوید که واتساپ و تردز در سایر نسخه‌های اپ استور همچنان برای دانلود در دسترس خواهند بود. تحلیلگران چینی می‌گویند که احتمالا حذف واتساپ و تردز به قانون جدیدی در سال گذشته ارتباط دارد که طبق آن تمامی اپلیکیشن‌ها باید مجوز رسمی دولت چین را دریافت کنند.

این نخستین باری نیست که اپل با دستور دولت چین، نرم‌افزارها را از اپ استور حذف می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۱۷ نرم‌افزار خبری نیویورک تایمز را به‌دلیل «نقض قوانین محلی» حذف کرد. نرم‌افزار موردبحث همین امروز هم در چین قابل دسترس نیست. غول آمریکایی صنعت فناوری سال گذشته تعدادی از اپلیکیشن‌های شبیه ChatGPT را نیز از اپ استور حذف کرده بود.

اشتراک گذاری:

این مطالب را هم بخوانید:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *